Wygraj zaproszenia do Och-Teatru

27 października w Och-Teatrze premiera sztuki „Sceny z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana, w interpretacji sześciu młodych reżyserów: Marii Zbąskiej, Bartosza Blaschkego, Szymona Kapeniaka, Vahrama Mkhitaryana, Kristoffera Rusa i Łukasza Kosa. Zagrają Gabriela Muskała i Andrzej Konopka. Reżyserską opiekę artystyczną nad spektaklem objął Łukasz Kos.

 

Producentem spektaklu jest Fundacja Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, w koprodukcji z Fundacją Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Inicjatywa otrzymała wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Otter Films.

 

Marianne i Johan są małżeństwem od 10 lat. Wiodą szczęśliwe życie, mają dwie urocze córki, oboje realizują się zawodowo, Pewnego dnia w tym idealnym układzie pojawia się „ta trzecia”. Johan z dnia na dzień porzuca żonę i wyjeżdża z kochanką. Marianne uczy się żyć od nowa. Ich małżeństwo przechodzi od stadium separacji, po próby zbliżenia się na nowo, oddalenie, a wreszcie rozwód. Jednak mimo oficjalnego rozstania, ich związek trwa nadal. Marianne i Johan nie potrafią bez siebie żyć, ale jako małżonkowie nie mogą się ze sobą porozumieć.

 

Każda z reżyserów młodego pokolenia zinterpretował inną scenę sztuki, co pozwala na wielogłosowość oraz spojrzenie z perspektywy czasu 40 lat od momentu powstania „Scen z życia małżeńskiego”. Młodzi reżyserzy przyglądają się zarówno sobie, jak i pokoleniu swoich rodziców. Zadają na nowo pytania o zmiany w postrzeganiu małżeństwa, rodziny czy podziału ról społecznych kobiet i mężczyzn.

 

Mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia na spektakle grane w dniach 28, 29 października i 2 listopada. Wygrają je trzy pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą ną pytanie:

 

Z ilu scen składa się sztuka „Sceny z życia małżeńskiego”?

 

Odpowiedzi przesyłajcie na maila: pierwszeujecie@pisf.pl, z zaznaczeniem, który dzień Was interesuje.

21.10.2010