Wyjątkowe aukcje filmowe na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz siódmy rozpoczął filmowe aukcje na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszystkich miłośników kina zapraszamy do licytowania niezwykłych przedmiotów i przeżyć na stronie aukcje.wosp.org.pl.

Kolacja z Robertem Więckiewiczem w restauracji „U Kucharzy w Arsenale”

W tym roku na koordynowanych przez PISF aukcjach można licytować ufundowaną przez restaurację „U Kucharzy w Arsenale” kolację z jednym z najbardziej uznanych i rozchwytywanych polskich aktorów. Robert Więckiewicz dwukrotnie odbierał nagrodę dla najlepszego pierwszoplanowego aktora na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W głównych rolach widzieliśmy go m.in. w takich filmach jak „W ciemności” Agnieszki Holland, „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy, „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego czy „Król życia” Jerzego Zielińskiego.

„U Kucharzy w Arsenale” jest autorską restauracją Adama Gesslera. Wewnątrz restauracji „U Kucharzy” gotowanie staje się sztuką teatralną. Jest to miejsce, w którym kucharze serwują dania prosto z patelni swoim gościom siedzącym w zabytkowych i historycznych wnętrzach Arsenału. Zaproszenie jest ważne dla czterech osób.

Dzień na planie zdjęciowym z Agnieszką Holland

Na aukcji wystawiona została również wizyta na planie zdjęciowym produkcji, której reżyserką będzie Agnieszka Holland. Zdjęcia odbędą się w Warszawie w pierwszym kwartale 2018 roku. Producent zapewni zwycięzcy opiekuna na planie.

Podobną atrakcję proponuje producent serialu animowanego „Rodzina Treflików”. Wizyta na planie produkcji serialu dla grupy do pięciu osób odbędzie się w Studiu TREFL w Gdyni i potrwa około jedną godzinę. Termin do uzgodnienia. 

Unikatowe przedmioty związane z polskim kinem

Na koordynowanych przez PISF aukcjach znalazły się również wyjątkowe przedmioty, m.in.:

a także podarowane przez Magdalenę Cielecką dwa podwójne zaproszenia na spektakl „4.48 Psychosis”.

Książki, zaproszenia na premiery, plakaty, akredytacje

Wśród aukcji PISF znalazło się wiele ciekawych książek:

Zachęcamy również do licytowania podwójnego zaproszenia na uroczystą premierę filmu „Plan B” Kingi Dębskiej, podwójnego zaproszenia na Galę 20. Polskich Nagród Filmowych ORŁY wraz z plakatem Andrzeja Pągowskiego, a także plakatów do filmów: „Cicha noc” z autografami twórców; „Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” z autografem reżysera, „Najlepszy” z autografem Jakuba Gierszała, polskiego plakatu „Greka Zorby” Mihalisa Kakogiannisa autorstwa Joanny Górskiej i Jerzego Skakuna oraz plakatu Piotra Młodożeńca. Na koordynowanych przez PISF aukcjach znalazło się też 16 pięknych plakatów na piance PCV do filmów, które brały udział w konkursie głównym 42. FPFF w Gdyni. Duża część z nich z autografami: „Amok”, „Atak paniki”, „Catalina”, „Cicha noc”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Czuwaj”, „Najlepszy”, „Pokot”, „Pomiędzy słowami”, „Ptaki śpiewają w Kigali”, „Reakcja łańcuchowa”, „Sztuka kochania”, „Volta”, „Wieża. Jasny dzień”, „Wyklęty”, „Zgoda”. Na aukcjach PISF dostępne są także dwa miniplakaty filmu „Wołyń” z autografem Wojciecha Smarzowskiego.

W tym roku można także licytować akredytacje na 43. FPFF w Gdyni20. Kino na Granicy, 11. festiwal NETIA OFF CAMERA oraz 58. Krakowski Festiwal Filmowy, a także pakiet VIP na Transatlantyk Festival.

Filmowcy podarowali również płyty DVD: „Niewinne” z autografami J. Kulig i A. Kuleszy, „Disco Polo” z podpisem Joanny Kulig oraz „Małżeńskie porachunki” z autografem Marcina Dorocińskiego.

Zestawy kinomana

Aukcje PISF to także zestawy filmowe:

Filmowe aukcje na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz siódmy koordynuje aukcje filmowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za naszym pośrednictwem polscy filmowcy i związane z kinematografią instytucje przekazują na Orkiestrę przedmioty i przeżycia związane z filmem. Ich licytowanie to szansa zdobycia cennego, unikatowego przedmiotu i jednocześnie znaczący wkład w zbiórkę dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W ciągu sześciu ostatnich lat, za pośrednictwem aukcji PISF, Orkiestra zebrała ponad 188 tysięcy złotych.

PISF koordynuje aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem i wydarzeniami filmowymi w specjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP – Allegro. Licytacje potrwają do połowy stycznia. Zwycięzcy aukcji wpłacą pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

Kontakt: Kalina Cybulska, tel. 695 363 354, kalina.cybulska@pisf.pl.  


02.01.2018