Wykłady Akademii Polskiego Filmu

24 i 25 stycznia 2012 w Kielcach i Krakowie odbędą się kolejne pokazy i wykłady o polskich filmach, w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

24.01.2012 – „Panny z wilka” i „Ćma” w Kielcach

Najbliższe zajęcia Akademii Polskiego Filmu w Kielicha będą poświęcone dwóm polskim filmom: „Pannom z wilka” (1979) w reżyserii Andrzeja Wajdy i „Ćmie” (1980) w reżyserii Tomasza Zygadły. Po projekcjach filmów wykład na ich temat poprowadzi Barbara Gierszewska, profesor na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierownik Zakładu Teorii i Historii Kultury. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie WDK w Kielcach.

25.01.2012 – „Pożegnania” i „Pociąg” w Krakowie

W tym tygodniu podczas zajęć Akademii Polskiego Filmu w Krakowie, jej uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć dwa polskie filmy z 1958 i 1959 roku : „Pożegnania” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa oraz „Pociąg” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Krakowski wykład na temat filmów poprowadzi dr Agnieszka Morstin-Popławska, kulturoznawca, specjalizująca się w historii filmu polskiego i zajmująca edukacją humanistyczną w nowych mediach. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.30 w budynku A na Kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego.

 

Współorganizatorami zajęć są: w Warszawie Fundacja Promocji Kina Film Polski i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Łodzi Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Kielcach Wojewódzki Dom Kultury, w Krakowie Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego. Partnerem Akademii jest Filmoteka Narodowa.

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

23.01.2012