Marcowe wykłady APF

5 i 7 marca 2012 w Łodzi i Warszawie odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


5.03.2012 – „Młody las” i „Jadzia” w Łodzi

 

Najbliższe zajęcia Akademii Polskiego Filmu w Łodzi będą poświęcone filmom: „Młody las” (1934) w reżyserii Józefa Lejtesa i „Jadzia” (1936) w reżyserii Mieczysława Krawicza. Po projekcjach filmów wykład na ich temat poprowadzi dr Kamila Żyto, filmoznawczyni związana z Instytutem Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Polonia.

 

7.03.2012 – „Matka Joanna od Aniołów” i „Nikt nie woła” w Warszawie

 

Na pierwszych zajęciach w marcu, w ramach Akademii Polskiego Filmu w Warszawie, będzie można zobaczyć filmy: „Matka Joanna od Aniołów” (1960) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza i „Nikt nie woła” (1960) w reżyserii Kazimierza Kutza. Wykład na temat filmów poprowadzi prof. Alicja Helman. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Kultura.

 

Współorganizatorami zajęć są: w Warszawie Fundacja Promocji Kina Film Polski i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Łodzi Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Kielcach Wojewódzki Dom Kultury, w Krakowie Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego. Partnerem Akademii jest Filmoteka Narodowa.

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

28.02.2012