Laureaci 2. edycji Script Wars

Poznaliśmy wyniki drugiej edycji SCRIPT WARS – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego. Laureatką Nagrody Głównej została Magdalena Zarębska-Węgrzyn, autorka tekstu „Do granicy możliwości”.

Wyniki drugiej edycji SCRIPT WARS zostały ogłoszone 11 listopada w Warszawie podczas gali zamknięcia CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych.

Laureaci

Jury w składzie: Izabela Kiszka-Hoflik, Michał Oleszczyk, Krzysztof Szpetmański, Anna Spisz i Ada Bogdziewicz podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród:

  • Nagroda główna – 15 tys. zł trafiła do Magdaleny Zarębskiej-Węgrzyn, autorki tekstu „Do granicy możliwości” za zaskakująco kameralną, wolną od klisz opowieść o Wandzie Rutkiewicz, w której widz zbliża się do bohaterki w jej codzienności i zaczyna rozumieć przemożną tęsknotę Wandy za konfrontacją z Nieznanym;
  • Druga nagroda – 10 tys. zł została przyznana ex aequo Agnieszce Dąbrowskiej, autorce tekstu „Za duży na bajki” oraz Magdalenie Załęckiej za scenariusz „Dlaczego ludzie łysieją i trwają przy sobie”. Nagroda została przyznana za dwie bardzo różne opowieści familijne, w których lęk małego dziecka o rodzica uzyskuje formę jednocześnie dowcipną i poruszającą, niezależnie od wieku odbiorcy;
  • Trzecia nagroda – 5 tys. zł trafiła do Kamili Tarabury i Macieja Kazuli, autorów tekstu „Mokradełko” za precyzyjnie opowiedzianą historię seksualnej traumy, przefiltrowaną przez fascynujące portrety trzech kobiet, z których każda zmaga się z pytaniem o własną teraźniejszość i możliwość lepszej przyszłości;
  • Wyróżnienie – 2 tys. zł zostało przyznane Jędrzejowi Napieckowi, autorowi scenariusza „Król, który uciekł” za odwagę podjęcia tematu historycznego ze znawstwem epoki, humorem i fantazją, ożywiającą czasy Henryka Walezego w sposób świeży i ekscytujący.

Laureaci będą mieli możliwość skonsultowania swoich tekstów w Atelier Scenariuszowym w ramach Grup Scenariuszowych.

SCRIPT WARS to konkurs na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego, którego akcja osadzona jest w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci. Organizatorem SCRIPT WARS jest Mazowiecki Instytut Kultury, operator Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission.

Informacja prasowa


13.11.2018