Wyniki IX Dolnośląskiego Konkursu Filmowego

Komisja Konkursowa w składzie: Rafał Bubnicki (Odra Film, przewodniczący komisji), Tadeusz Samborski (Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego), Zbigniew Morawski (Urząd Miejski, Wrocław) i Jerzy Pietraszek (Urząd Miejski, Wrocław), rozstrzygnęła IX edycję Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.

IX Dolnośląski Konkurs Filmowy

Na konkurs wpłynęło 28 projektów filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym 2 projekty zakwalifikowane do III etapu w VIII Konkursie (2014), które nie otrzymały dofinansowania w ubiegłym roku i zgodnie z regulaminem, mogły się o nie ubiegać w tegorocznym konkursie. Do III etapu konkursu zostało zakwalifikowanych 17 projektów. Łącznie w III etapie znalazło się: 6 filmów fabularnych i 11 filmów dokumentalnych. Komisja dysponowała kwotą 1 300 000 zł, na którą złożyły się pieniądze z budżetów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (500 000 zł) i Urzędu Miejskiego Wrocławia (800 000 zł).

Wyniki konkursu

Filmy fabularne:

  • „Pokot”, reż. Agnieszka Holland (Studio Filmowe TOR) – 500 000 zł,
  • „Wołyń”, reż. Wojciech Smarzowski (Film It Sp. z o.o.) – 355 000 zł,
  • „Sługi Boże”, reż. Mariusz Gawryś (Prasa i Film) – 300 000 zł,
  • „Wielki tydzień”, reż. Jarosław Fret (Studio Munka – SFP) – 45 000 zł.

Filmy dokumentalne:

  • „Szukamy życia w grobach”, reż. Piotr Lachmann (Media Kontakt Sp. z o.o.) – 59 000 zł,
  • „W absolutnej ciszy”, reż. Łukasz Śródka (Camera Nera Sp. z o.o.) – 41 000 zł.

Podejmując decyzję o wkładach koprodukcyjnych komisja kierowała się opiniami ekspertów, związkiem tematyki filmów z Dolnym Śląskiem, udziałem firm dolnośląskich w produkcji filmów, wysokością kwoty deklarowanej przez producentów do wydatkowania na terenie województwa dolnośląskiego, dotychczasowym dorobkiem producenta i reżysera w tym rezultatami artystycznymi i ekonomicznymi ich poprzednich realizacji i spodziewanym efektem promocyjnym filmu dla województwa dolnośląskiego.

Więcej informacji: www.odra-film.wroc.pl

Informacja prasowa

08.07.2015