Wyniki Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Jak co roku jednym z kluczowych punktów Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi był Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych.

 Oto wyniki:

  • I miejsce zajął film „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego. To poruszająca opowieść z Anną Dymną w roli głównej, opisująca  próbę oszukania starszej kobiety metodą „na wnuczka”. Kiedy jednak prawda wychodzi na jaw, sytuacja obraca się o 180 stopni. Za ten film twórca otrzymał nagrodę w wysokości 5000 złotych.
  • II nagroda w wysokości 3000 zł powędrowała do Damiana Kocura za film „To, czego chcę” opowiadający realistyczną historię dwóch młodych ludzi – Ariela i Karoliny. Spotkanie tej dwójki jest zderzeniem pozornie różnych pragnień, których źródłem w obydwu przypadkach jest samotność.
  • III miejsce na podium należało do „Ameryki” Aleksandry Terpińskiej. To opowieść o dwóch dziewczynach z biednych rodzin, które marzą o lepszym życiu. Dobra energia filmowa i dwie mocne role dały Aleksandrze nagrodę w wysokości 2000 złotych.
  • Nagrodę społecznego Funduszu Stypendialnego w wysokości 1000 zł dla najmłodszego filmowca 9. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otrzymał Adam Suzin, twórca  filmu „Przerwanie”. To miniatura bez słów, stawiająca pytanie, czy to, jaki mamy bagaż doświadczeń, wpływa na sposób, w jaki radzimy sobie w życiu z ciężkimi chwilami.

Konkurs adresowany był zarówno do profesjonalistów i absolwentów szkół filmowych, jak i do amatorów oraz studentów. Laureatów konkursu wybrało Niezależne Jury wybrane spośród widzów festiwalu. Nagrodę dla najmłodszego filmowca wybrał Dział Programowy festiwalu. Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi trwała od 1 do 9 sierpnia. 

Informacja prasowa

17.08.2015