"Wyspa" nagrodzona w Brazylii

„Wyspa” Katarzyny Klimkiewicz i Domingi Sotomayor została nagrodzona za najlepszą międzynarodową reżyserię na 11. Festiwalu Kina Kobiecego „Femina” w Rio de Janeiro w Brazylii.

Film, który łączy czas przeszły z przyszłym

Jury festiwalu Femina nazwało „Wyspę” filmem, który łączy czas przeszły z przyszłym oraz przypomina o kruchości życia za pomocą olśniewającej realizacji filmowej robiącej użytek z dokumentalnego języka w filmie fabularnym.

Trzydziestominutowy film Katarzyny Klimkiewicz i Domingi Sotomayor został zainspirowany wierszem Wisławy Szymborskiej „Wypadek Drogowy” i opowiada historię rodziny, której spotkanie w domu na wyspie Chiloe staje się okazją do wspominania chwil spędzonych razem i rozmowy o utraconym czasie.

Kolejna nagroda dla „Wyspy”

Film Katarzyny Klimkiewicz i Domingi Sotomayor zdobył już m.in. Canon Tiger Award dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie oraz Nagrodę Główną festiwalu Huesca w Hiszpanii i będzie tym samym uwzględniony w ubieganiu się o nominację do Oscara.

Międzynarodowy Festiwal Kina Kobiecego „Femina”

to festiwal wspierający pracę kobiet w kinie i kulturze, stymulujący pojawianie się nowych reżyserek filmowych i obecność kobiet na rynku audiowizualnym, zachęcający do produkowaniu filmów z kobiecymi bohaterkami oraz służący za miejsce spotkań i dyskusji profesjonalistów z branży audiowizualnej. 11. edycja festiwalu odbyła się w dniach 11-19 lipca 2014.

 

Więcej informacji na www.feminafest.com.br/2014/.

21.07.2014