Wystawa #IdaTheFilm w Muzeum Kinematografii

Po wielkim, światowym sukcesie współfinansowany przez PISF film Pawła Pawlikowskiego „Ida” powraca do Łodzi. Miłośnicy kina będą mogli podziwiać nie tylko sam obraz, ale przede wszystkim poznać kulisy jego powstawania.

Unikalne nagrania i elementy scenografii

Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na wystawę #IdaTheFilm. Polska historia na światowych ekranach, zrealizowaną we współpracy z Opus Film. Multimedialna ekspozycja jest zaproszeniem do świata „Idy” z okresu przygotowawczego, zdjęć próbnych oraz pracy na planie. Na wystawie zobaczymy, jak twórcy budowali magię kina najwyższej próby, nagrodzonego pięcioma Europejskimi Nagrodami Filmowymi. Dzięki życzliwości producentów zwiedzający obejrzą unikalne nagrania filmowe i elementy scenografii. Prezentacja poświęcona filmowi Pawła Pawlikowskiego obejmuje także zdjęcia, plakaty i nagrody, które „Ida” otrzymała na całym świecie. Specjalną część wystawy stanowią fotografie wybitnego operatora prof. Ryszarda Lenczewskiego, wykonane podczas przygotowań do kręcenia filmu.

Wystawa potrwa od 6 lutego do 31 maja

Materiały i eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z archiwum Opus Film, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Polskiego Radia, Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC, Instytutu Polskiego w Budapeszcie, Culture.pl oraz zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi. Nagrody udostępnione zostały przez Piotra Dzięcioła, Ewę Puszczyńską, Łukasza Żala, Ryszarda Lenczewskiego i Jarosława Kamińskiego.

Ekspozycja będzie prezentowana od 6 lutego do 31 maja 2015 roku.

Realizacja wystawy: Muzeum Kinematografii w Łodzi
Kuratorzy: Krystyna Zamysłowska, Piotr Kulesza
Projekt graficzny: Sławomir Bit

Więcej: www.kinomuzeum.pl.

Informacja prasowa

27.01.2015