Wystawa o Krzysztofie Kieślowskim w San Sebastian

Do 24 października 2015 w San Sebastian w Hiszpanii można oglądać wystawę poświęconą twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

„Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć” w San Sebastian

Wystawę poświęconą twórczości Krzysztofa Kieślowskiego można oglądać w Casa de Cultura Okendo w San Sebastian do 24 października 2015. Składa się z kilku części. Pierwszą z nich jest współfinanowana przez PISF ekspozycja przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi „Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć”. Wystawa jest wzbogacona o plakaty filmowe wydane na całym świecie do filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz o „Fotografie z miasta Łodzi” zrobione przez niego podczas studiów w Szkole Filmowej w Łodzi.

Wystawa z okazji 10. rocznicy śmierci Kieślowskiego

Muzeum Kinematografii przygotowało ekspozycję poświęconą Krzysztofowi Kieślowskiemu w 2005 roku, dla uczczenia 10. rocznicy śmierci reżysera. Tournée zagraniczne wystawy rozpoczęło się w 2006 roku od prezentacji towarzyszącej Berlinale. Dotychczas oglądała ją publiczność kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Ekspozycja gościła m.in. we Włoszech, Singapurze, Izraelu, Hiszpanii, Turcji, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech, na Litwie i we Francji.

Wystawa ze wsparciem PISF

Wystawa „Krszystof Kieślowski. Ślady i pamięć” powstała we współpracy ze Studiem Filmowym „Tor” oraz Wydawnictwem „Skorpion”. Jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Organizatorzy wystawy w Hiszpanii

Organizatorami wystawy poświęconej twórczości Krzysztofa Kieślowskiego w San Sebastian są: Donostia Kultura, Ayuntamiento de San Sebastian, Donostia/San Sebastian DSS2016.EU, Instytut Polski w Madrycie i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Źródło informacji: www.culturapolaca.es.

03.09.2015