"Wyzwolenie" nagrodzone w Toronto

Jury międzynarodowego festiwalu filmowego Female Eye w Toronto nagrodziło zrealizowany w Warszawskiej Szkole Filmowej krótkometrażowy film pt. „Wyzwolenie”. Reżyserką i autorką scenariusza jest Veronica Andersson.

„Wyzwolenie”

to dramat o 14-letniej dziewczynie, która udaje się w podróż z matką, żeby dokonać aborcji. Produkcja miała swoją polską premierę na 36. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. W Toronto jury uznało „Wyzwolenie” za najlepszy krótkometrażowy film festiwalu.

Twórcy

Zdjęcia do „Wyzwolenia” zrealizował Tomasz Ślesicki. W filmie zagrali: Maria Kuśmierska, Magdalena Kizinkiewicz, Adam Bobik i Bartłomiej Firlet. Produkcja była współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Veronica Andersson urodziła się i wychowała w Szwecji. Ma polskie korzenie. Jest studentką reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Studiowała aktorstwo w Calle Flygare Teaterskola w Sztokholmie.

Female Eye Film Festival to sztandarowa impreza dla kanadyjskich i międzynarodowych twórców kina niezależnego. 15. edycja tego wydarzenia odbyła się w dniach 20-25 czerwca 2017. Więcej informacji na stronie festiwalu: www.femaleeyefilmfestival.com.

Na podstawie informacji prasowej

28.06.2017