Wzmacniający Pakiet Jesienny w KinoLab

W dniach 19-20 listopada w warszawskim KinoLab, Kinoterapia zaserwuje Wzmacniający Pakiet Jesienny, czyli cztery filmy, które zainspirują, zabawią i zarażą optymizmem. Pokazom będą towarzyszyć warsztaty i dyskusje.

Program:

 • sobota 19.11.2011, godz. 16.00 – „Bikiniarze”, reż. Walerij Toporowski, 115′ , Rosja 2008
 • – Nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie – mogliby powiedzieć bohaterowie rosyjskiego musicalu „Bikiniarze”. Czy niesztampowy strój może stać się barykadą osobistego oporu? Spróbujcie, zanim wpadniecie w sezon na szarości.

   

  Po filmie odbędą się warsztaty stylu prowadzone przez stylistkę Kingę Bogdańską oraz wizażystkę Aleksandrę Kudzin.

 • sobota 19.11.2011, godz. 18.00 – „Tak żyć” („This way of life”), reż. Thomas Bursztyn, 84′, Nowa Zelandia, 2009
 • Poetycki film zabiera widza w podróż do zupełnie innej rzeczywistości, na spotkanie z ludźmi uprawiającymi sztukę życia z daleka od dużych społeczności. Film przesycony jest pięknem nowozelandzkiej natury i tęsknotą za głęboką relacją ze światem.

   

  Po filmie przewidziana jest dyskusja kinoterapeutyczna o szansach „mieszczucha” na prawdziwą więź z naturą. Goście: Diana Aszyk, reżyserka filmu „Człowiek blisko natury” oraz Zbigniew Miłuński, trener, terapeuta, filozof.

 • niedziela 20.11.2011, godz. 14.00 – „Kuki wraca”, reż. Jan Serak, 95′, Czechy, 2010
 • Gdy sześcioletni astmatyk Ondra zostaje pozbawiony ukochanego zakurzonego misia Kuki, zaczyna modlić się o bezpieczny powrót futrzanego przyjaciela. Wkrótce na drugim końcu miasta, na chwilę przed zgnieceniem przez maszynę na wysypisku śmieci, Kuki ożywa. Czy uda mu się powrócić do domu? Jakie przygody czekają go po drodze?

   

  Po filmie odbędą się warsztaty robienia zabawek dla dzieci i rodziców prowadzone przez artystkę plastyczkę Agnieszkę Trzepizur.

 • niedziela, 20.11.2011, godz. 18.00 – „Bran Nue Dae”, reż. Rachel Perkins, 68′, Australia, 2009
 • Film jest adaptacją popularnego scenicznego musicalu Jimmy’ego Chi, który był narodowym hitem w Australii. Jest lato 1969 roku i młody Willie z portowego miasteczka Broome, zostaje wysłany do katolickiej szkoły z internatem w Perth. Jego surowa ewangelicka matka zmusza go do zostania księdzem. Willie ucieka, buntując się przeciw ostrym zasadom szkoły i w drodze powrotnej do Broome poznaje wielu ciekawych ludzi.

Bilety: seans + panel 15 zł, seans + panel + warsztat 30 zł (dla dzieci 10 zł)

 

Bilety do nabycia w kasach CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

 

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy na warsztat: kino@kinoterapia.pl.

 

Więcej na stronie: www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl.

 

Informacja prasowa

03.11.2011