X Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2010"

Już po raz dziesiąty, przez kilka czerwcowych dni Sopot stanie sie stolicą polskiego teatru.

 

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry Sopot 2010” jest unikatowym w skali europejskiej przeglądem teatralnej twórczości mediów publicznych, połączonym z konkursem spektakli Teatru Telewizji Polskiej i słuchowisk Teatru Polskiego Radia. Oprócz konkursowych prezentacji przewiduje liczne imprezy towarzyszące z udziałem wybitnych twórców teatralnych, znanych i cenionych aktorów oraz publicystów i krytyków teatralnych chętnie przybywających do Sopotu. To, co wyróżnia Festiwal – to ogólna dostępność. Zarówno wstęp na pokazy konkursowe jak i imprezy towarzyszące jest bezpłatny. Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych tym ważnym, nie tylko na Wybrzeżu, wydarzeniem.

 

Organizatorami Festiwalu są: Telewizja Polska SA oraz Polskie Radio SA, zaś współorganizatorami: Urzędy Miast w Sopocie, Gdańsku i Gdyni oraz Pomorski Urząd Marszałkowski. Honorowy patronat nad Festiwalem obejmuje każdego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Producentem Festiwalu jest Oddział Telewizji Polskiej SA w Gdańsku.

 

Przebieg Festiwalu relacjonowany będzie w mediach ogólnopolskich i regionalnych oraz na antenach Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

 

Uroczysta Gala, 14 czerwca, zamykająca jubileuszowy Festiwal będzie transmitowana przez TVP Kultura i TVP1 oraz na antenie Polskiego Radia.

 

Do pobrania:

09.06.2010