„Za niebieskimi drzwiami” na międzynarodowych festiwalach

W najbliższym czasie film Mariusza Paleja „Za niebieskimi drzwiami” zobaczą widzowie zarówno na pokazach w Polsce, jak i w Niemczech, Belgii, Irlandii Północnej i Chicago.

Pokazy w Niemczech

Film Mariusza Paleja został zakwalifikowany do programu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Schlingel, który odbędzie się w dniach 22 września – 1 października w niemieckim mieście Chemnitz. „Za niebieskimi drzwiami” znalazł się w sekcji Junior Film i będzie walczył o nagrody wraz z ośmioma innymi tytułami.

Na festiwalu odbędą się trzy pokazy filmu:

 • 25.09.2017, 18:00 CineStar in der Galerie Roter Turm
 • 27.09.2017, 10:45 CineStar in der Galerie Roter Turm
 • 30.09.2017, 17:00 CineStar in der Galerie Roter Turm

Więcej na stronie ff-schlingel.de.

Film Mariusza Paleja zostanie również pokazany w Bonn, w ramach Käpt’n Book 2017. Wydarzenie prezentuje filmy, które powstały na podstawie książek i odbędzie się w dniach 30 września – 15 października. Widzowie festiwalu zobaczą „Za niebieskimi drzwiami” 11 października o 15:30 w kinie WOKI. Więcej na www.kaeptnbook-lesefest.de.

Film znalazł się także w programie festiwalu Filmland Polen. Pokazy odbędą się:

 • w Hamburgu 23 września o 11:00, kino Metropolis
 • w Lubece 2 grudnia o 11:00, kino Koki

Więcej szczegółów na stronie www.filmlandpolen.de.

„Za niebieskimi drzwiami” od 24 listopada będzie dostępne w Niemczech także na płytach DVD i Blu-Ray. Więcej informacji na stronie splendid-film.de.

Inne pokazy w Europie

Film Mariusza Paleja został włączony do programu 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Dla Młodych Widzów Filem’on, który odbędzie się w dniach 25 października – 4 listopada w Brukseli. „Za niebieskimi drzwiami” znalazł się w konkursie „Kids”. Pokaz filmu odbędzie się 2 listopada o 10:30 w Centrumgalerij, Galerie du Centre 57. Więcej na filemon.be.

„Za niebieskimi drzwiami” zostanie również pokazane w Belfaście na festiwalu Cinemagic, który odbędzie się w dniach 6-29 października. Film został zakwalifikowany do Konkursu filmów dla widzów w przedziale wiekowym 10-12 i będzie ubiegał się o The Cinemagic Golden Star Award dla najlepszego filmu fabularnego dla młodej widowni. Pokaz „Za niebieskimi drzwiami” będzie miał miejsce w Odyssey Cinemas 8 października o 13:00. Więcej na stronie www.cinemagic.org.uk.

Pokaz w Chicago

Także podczas 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce widzowie będą mieli szansę na obejrzenie filmu. Festiwal odbędzie się w dniach 4-19 listopada w Chicago, a pokaz „Za niebieskimi drzwiami” będzie miał miejsce w Gallery Theatre 13 listopada o godz. 13:00. Więcej informacji na stronie www.pffamerica.org.

Pokazy w Polsce

„Za niebieskimi drzwiami” zostanie pokazane w najbliższym czasie także na polskich festiwalach. Film Mariusza Paleja znalazł się w programie sekcji Gdynia Dzieciom na 42. FPFF w Gdyni. Jego pokaz odbędzie się 22 września o godz. 13:00 w kinie Helios. Więcej na www.festiwalgdynia.pl.

W Nowym Sączu w kinie Sokół w dniach 2-6 października odbędzie się Festiwal Kinojazda. Film Mariusza Paleja zostanie pokazany 5 października o godzinie 8:00 w ramach Konkursu Filmów Pełnometrażowych. Więcej na stronie www.kino-sokol.pl.

W ramach 8. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! odbędzie się cykl pokazów z udziałem twórców filmu:

 • 28 września w Lipnie,
 • 2 października w Cieplewie,
 • 6 października w Gołdapi,
 • 10 października w Hajnówce,
 • 17 października w Zbąszynie,
 • 20 października w Szczańcu,
 • 24 października w Czarnkowie,
 • 7 listopada w Pacanowie,
 • 14 listopada w Rytlu
14.09.2017