„Zabawa zabawa” w kinach

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej nowy film Kingi Dębskiej „Zabawa, zabawa” w kinach od 4 stycznia.

„Zabawa zabawa”

„Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet, będących w różnych fazach uzależnienia.

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile.

Film był pokazywany w konkursie głównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Twórcy

Reżyserką filmu jest Kinga Dębska, która wspólnie z Miką Dunin jest autorką scenariusza. Zdjęcia do filmu „Zabawa zabawa” były kręcone w Warszawie i w Płocku. Operatorem filmu jest Andrzej Wojciechowski, który już po raz kolejny pracuje z reżyserką, wcześniej wspólnie pracowali przy filmach „Moje córki krowy” i „Plan B”. Scenografię i dekorację wnętrz przygotowała Monika Sudół, kostiumy Dorota Roqueplo. Za charakteryzację odpowiada Ewa Kowalewska, a za muzykę Michal Nivinski. Film zmontował Bartosz Karczyński. Film wyprodukowało Studio Filmowe Kalejdoskop w koprodukcji z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Ebh Polska, Axi Immo Group, Mazowieckim Warszawskim Funduszem Filmowym. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W głównych rolach w filmie występują Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in. Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk.

Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Opis filmu na podstawie materiałów dystrybutora.

 


03.01.2019