"Zajączek Parauszek" na festiwalu w Australii

Pierwszy odcinek współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej serialu dla dzieci „Zajączek Parauszek” znalazł się w oficjalnej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci Little Big Shots, który odbędzie się w czerwcu 2013 w Australii.

Zajączek Parauszek ze wsparciem PISF

Serial „Zajączek Parauszek” jest skierowany jest do małych dzieci. Będzie przybliżać zjawiska natury, tajemnice świata przyrody i sztuki, zachęcając do samodzielnego zdobywania wiedzy. Serial będzie się składał z 26 odcinków. Autorami scenariusza są: Wojciech Próchniewicz, Antoni Bańkowski i Luc Toutounghi. Serial reżyserują: Krzysztof Brzozowski, Jacek Łechtański, Mihaly Gyoerik, Pascal Forney i Luc Toutounghi. Producentami filmu są Se-ma-for Produkcja Filmowa, Se-ma-for (Switzerland), ImaginaStudio. Serial jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Urząd Miasta Łodzi.

Little Big Shots

Festiwal Little Big Shots jest największym wydarzeniem poświęconym kinematografii dziecięcej oraz młodzieżowej w Australii. Od 2005 roku w jego programie znajdują się najciekawsze krótkometrażowe filmy animowane, dokumentalne oraz fabularne, tworzone zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.littlebigshots.com.au.

 

Źródło informacji: www.se-ma-for.com.

 

Na podstawie informacji źródłowej opracowała Paulina Bez

07.02.2013