Zakończenie 4. edycji Interscenario

W przedostatni weekend października we Wrocławiu zakończyła się kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów „Interscenario”. „Brak świateł” Andrzeja Andrzejewskiego oraz „Czaszka pracuje” Piotra Gadzinowskiego – to scenariusze, które jury tegorocznej – czwartej już edycji edycji MFS Interscenario – postanowiło nagrodzić.

 

Jury pod przewodnictwem Andrzeja Krakowskiego podzieliło Nagrodę Główną. Pierwszą nagrodę 30 tysięcy zł otrzymał skrypt Andrzejewskiego, a 20 tysięcy (druga nagroda) przypadła tekstowi Gadzinowskiego. Nagrodę za Całokształt Twórczości odebrał Maciej Karpiński.

 

Werdykt został ogłoszony podczas uroczystej Gali, która odbyła się w sobotni wieczór w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. W finale znalazły się tylko teksty polskie.

 

 Zarówno juror Andrzej Krakowski, jak i reprezentujący Miasto Wrocław Wiceprezydent Jarosław Obremski, uznali festiwal „Interscenario” za imprezę kreatywną, rozwijającą się i z potencjałem na przyszłość.

 

Również publiczność przyznała w tym roku swoją nagrodę. Statuetka maszyny do pisania – znak Interscenario – przypadła Marzenie Grzegorczyk za tekst: „Życie seksualne dzikich”, którego scenę w interpretacji Scenariusz Na Żywo wyreżyserował i zaprezentował publiczności festiwalu reżyser Konrad Aksinowicz.

 

Nagrodę Zdolnych ale Leniwych otrzymał młody wrocławski reżyser Dominik Matwiejczyk.

 

Gala zakończenia festiwalu nie była imprezą zamykającą  IV MFS Interscenario. Jeszcze w niedzielę 24 października odbywały się warsztaty mistrzowskie, wykłady, spotkania otwarte i pokazy filmowe.

 

Więcej informacji o „Interscenario”: www.interscenario.pl.

 

Informacja prasowa

25.10.2010