Zakończyły się zdjęcia do filmu "Tarapaty"

Zakończyły się zdjęcia do współfinansowanego przez PISF filmu przygodowego dla całej rodziny „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej.

„Kiedy ma się 10 lat, wakacje w mieście to najnudniejsza sprawa na świecie. Ale gdy okazuje się, że w opuszczonym domu za płotem złodziejska szajka urządziła sobie kryjówkę, a w ręce wpada stara mapa prowadząca do skarbu, nuda zamienia się w przygodę. Na drodze do rozwiązania zagadki Olkowi i Julce stają złośliwa ciotka, niania – nałogowa palaczka i tajemniczy pożeracz cukierków, a stawką jest życie ukochanego psa Pulpeta” – piszą twórcy filmu.

Premiera zapowiadana na wrzesień 2017

„Tarapaty” to opowieść o dziecięcych przygodach, które mogą wydarzyć się tuż za rogiem, samotności z powodu nieobecnych rodziców i o przyjaźni, której nic tak nie cementuje jak wspólne kłopoty. W rolach głównych – Julki i Olka – wystąpili debiutujący na dużym ekranie Hanna Hryniewicka i Jakub Janota-Bzowski. Bohaterów drugoplanowych zagrali m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Piotr Głowacki. Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na wrzesień przyszłego roku.

Reżyserką filmu jest Marta Karwowska, która ukończyła Wydział Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi i Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów zrealizowała kilkanaście krótkometrażowych etiud fabularnych i dokumentalnych, w tym nagradzaną na festiwalach „Sowę”. Reżyserka drugiej ekipy oraz asystentka Jana Jakuba Kolskiego przy filmie „Wenecja” oraz reżyserka obsady w fabularnym debiucie Grzegorza Jaroszuka „Kebab i Horoskop”. Stypendystka Ministra Kultury (Młoda Polska 2014).

Film ze zdjęciami Kacpra Fertacza

Autorem zdjęć do filmu jest Kacper Fertacz, jeden z najzdolniejszych operatorów młodego pokolenia. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Budapest Cinematography Masterclass 2007 prowadzonego przez Vilmosa Zsigmonta i Elmera Ragalyi. Autor zdjęć m.in. do filmu „Ostatnia Rodzina” w reż. Jana P. Matuszyńskiego (premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno), nagradzanego „Hardkor Disko” Krzysztofa Skoniecznego (Festiwal Filmowy w Gdyni, Camerimage za najlepsze zdjęcia oraz nominacje do Nagrody PSC oraz Orła) czy wielkiego hitu na Słowacji „Czerwonego Kapitana” Michała Kollara.

Producentem filmu jest Agnieszka Dziedzic z Koi Studio, która w zeszłym roku dostała nagrodę dla Najlepszego Debiutującego Producenta za film „Małe Stłuczki” w reżyserii Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba przyznaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych.

Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM. „Tarapaty” są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Koproducentem jest DI Factory. Twórcy filmu brali udział w warsztatach Films For Kids.Pro oraz Maia Workshops.

Zdjęcia do filmu trwały od 1 sierpnia i odbyły się w Warszawie, Milanówku, Konstancinie i Modlinie.

Więcej o filmie www.facebook.com/tarapatyfilm.

Informacja prasowa

04.10.2016