Zapisy na INFO Day programu Kreatywna Europa

19 października 2017 roku w Warszawie odbędzie się Info Day programu Kreatywna Europa 2017. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, gdyż jego formuła została rozbudowana –  oprócz części informacyjnej, organizatorzy przygotowali dla uczestników również spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz panel dyskusyjny z udziałem doświadczonych beneficjentów programu.

Program Info Day 2017

W pierwszej części spotkania przedstawiciele Komisji Europejskiej opowiedzą o pierwszych wnioskach dotyczących programu, jego wpływie na rozwój sektorów audiowizualnego, kultury i kreatywnego oraz efektywności poszczególnych działań. Zaproszeni goście podzielą się informacjami związanymi z planami rozwoju programu, priorytetami Komisji Europejskiej na lata 2018–2020 oraz wstępnymi założeniami polityki unijnej dotyczącej sektora kultury po roku 2020.

W drugiej części dnia odbędą się sesje informacyjne dotyczące aktualnych wytycznych komponentów MEDIA oraz Kultura. Uczestnicy poznają najświeższe informacje związane z obszarami grantowymi obu komponentów, warunkami i procesem aplikacji, najbliższymi terminami składania wniosków oraz wprowadzonymi zmianami. Dodatkowo, po zakończeniu wystąpień, organizatorzy zapraszają na sesję Q&A (ang. „questions and answers” – pytania i odpowiedzi), w której zainteresowane osoby będą miały możliwość zadania pytań reprezentantkom Creative Europe Desk Polska.

Uzupełnieniem części informacyjnej będzie panel dyskusyjny dotyczący przedsięwzięć, które otrzymały wsparcie z programu Kreatywna Europa. Gośćmi będą reprezentanci polskich organizacji i instytucji przeprowadzających działania w ramach komponentu MEDIA oraz Kultura. Koordynatorzy projektów zakończonych oraz będących w trakcie realizacji podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami związanymi z udziałem w programie oraz wiedzą dotyczącą praktycznych aspektów prowadzenia międzynarodowych inicjatyw.

Zapisy

Wydarzenie jest dedykowane reprezentantom sektorów audiowizualnego, kultury i kreatywnego, którzy planują realizację międzynarodowych projektów promujących europejską kulturę.

Udział w spotkaniu Info Day jest bezpłatny, ale z uwagi na limit miejsc obowiązują zapisy poprzez elektroniczny formularz zapisów: http://kreatywna-europa.eu/formularz-zgloszeniowy-info-day-programu-kreatywna-europa-19-pazdziernika-2017-warszawa/.  

Termin przesyłania zgłoszeń: 16 października 2017.

Data wydarzenia: 19 października 2017 (czwartek).

Miejsce: PGE Narodowy, Aleja Poniatowskiego 1, Warszawa.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://kreatywna-europa.eu/info-day-programu-kreatywna-europa-2017-harmonogram/

Informacja prasowa 

06.10.2017