Zapisy na warsztaty scenariuszowo – storytellingowe

Krakowski Klaster Filmowy zaprasza na pierwszą małopolską edycję warsztatów scenariuszowo – storytellingowych prowadzonych niekonwencjonalną metodą Marcina Cząby. Warsztaty startują 1 lipca i obejmą dwa pierwsze weekendy lipca (1-3.07 oraz 8-10.07). Spotkania kierowane są zarówno do osób, które pracują już nad swoimi scenariuszami, jak i do początkujących scenarzystów, którzy chcą zamienić swój pomysł w opowieść.

Marcin Cząba

Warsztaty prowadzone są przez Marcina Cząbę, który od kilkunastu lat wykonuje zawód scenarzysty i storylinera. Od lat piastuje funkcje headwritera budując i koordynując pracę zespołu scenarzystów w reality shows, programach TV i telenowelach. Od ponad piętnastu lat jego pasją jest psychologia narracyjna, storytelling i techniki kreatywnego myślenia. Na przestrzeni kilku lat przeprowadził kilkadziesiąt branżowych warsztatów m.in. z pisania scenariuszy i zastosowania archetypów w scenariopisarstwie.

Metoda warsztatów

Marcin Cząba prowadzi warsztaty swoją autorską metodą, która skupia się przede wszystkim na praktyce. Jak podkreśla: „(…) poznawanie reguł i zasad pisania, przypomina trochę wkuwanie kodeksu drogowego, zamiast ekscytującej jazdy samochodem, dlatego w mojej autorskiej metodzie skupiamy się nie tyle na pisaniu, co na samym piszącym; na zmianie jego świadomości, patrzeniu, postrzeganiu oraz odblokowaniu jego kreatywności, pozytywnych emocji i otwartości na zabawę dzięki czemu warsztaty trafiają  w potrzeby nie tylko stawiających pierwsze kroki amatorów, lecz również do zawodowych scenarzystów – profesjonalistów.”

Uczestnikami warsztatów są zarówno profesjonaliści z branży filmowej, jak również osoby, dla których pisanie stanowi hobby czy kreatywną terapię. „Na swoich warsztatach zdążyłem już gościć kilkudziesięciu początkujących i zaawansowanych scenarzystów; pisarzy; jedenastu reżyserów, dziewięciu aktorów i sześciu producentów; całą grupę twórców gier komputerowych, kilkudziesięciu speców od reklamy, marketerów; managerów i sześciu właścicieli firm zgłębiających temat storytellingu; trzech polityków zainteresowanych Personal Brandingiem; ośmiu PR-owców oraz czterech HR-owców; kilkunastu coachów, trenerów; dwóch psychologów zgłębiających pracę na jungowskich archetypach oraz psychologa zorientowanego na proces; osoby, które chciały spróbować „czegoś nowego” – poddać się pisanioterapii, autoterapii, kreatoterapii itp., a także projektantkę ubioru, geodetę, przyszłego autora picture book’a, kilku blogerów, cztery mamy (i dwie babcie) piszące bajki dla swoich dzieci i sześciu dziennikarzy; trzy nauczycielki polonistyki i wielu, wielu innych.” – mówi Cząba.

Informacje organizacyjne

Konkurs na stypendium

Krakowski Klaster Filmowy ufunduje stypendium dla wybranego autora, które obejmie pokrycie kosztów uczestnictwa w warsztatach. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie na stypendium jest przesłanie streszczenia scenariusza, nad którym autor będzie chciał pracować podczas warsztatów, do dnia 23 czerwca, na adres: biuro@film.krakow.pl. Zarząd KKF wybierze najlepszy projekt z pośród nadesłanych prac. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 27 czerwca 2016. Preferowane będą historie związane tematycznie z Małopolską.

Więcej informacji na temat zapisów oraz programu warsztatów na stronie: http://www.film-krakow.pl/pl/aktualnosci/.

Informacja prasowa

16.06.2016