Zapisy na warsztaty „Development- what’s it about”

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają do wzięcia udziału w cyklu wykładów i warsztatów, poświęconych roli developmentu w produkcji filmowej z naciskiem na development literacki.

„Development – what’s about”

Pierwszym gościem organizowanego cyklu spotkań będzie David Howard, cieszący się olbrzymim autorytetem w amerykańskim środowisku filmowym scenarzysta, nauczyciel, jeden z najbardziej uznanych konsultantów scenariuszowych. Autor nagradzanych projektów filmowych i telewizyjnych. Założyciel programu scenariuszowego na USC School of Cinematic Arts. Autor książek „The Tools of Screenwriting” i „How to Build a Great Screenplay”. 

Wykład 5 grudnia

5 grudnia 2016, poniedziałek, godz. 11:00–17:00. Kino Kultura

Pierwszy, otwarty dzień warsztatów adresowany jest do wszystkich osób zaangażowanych w proces developmentu literackiego – scenarzystów, producentów, konsultantów, redaktorów. Wśród tematów poruszonych podczas warsztatów znalazły się kwestie związane z najważniejszymi aspektami developmentu:

  • jak prowadzić rozwój scenariusza  – outline, treatment, kolejne drafty i jak używać narzędzi scenariopisarskich i dramaturgicznych,
  • jak prowadzić development w projekcie autorskim, a jak w projektach bardziej komercyjnych, jak sobie radzić z gatunkiem?
  • jaka jest rola producenta? 
  • jak długiego i jak prowadzonego developmentu wymaga dany projekt?
  • konsultacje scenariuszowe – kto? jak często? na jakim etapie? jaka „chemia” i jakie oczekiwania w relacji scenarzysta-konsultant? Kwestia umiejętnej komunikacji w relacjach producent – scenarzysta – konsultant – reżyser. Co musimy o sobie nawzajem wiedzieć, żeby skutecznie współpracować i ze sobą wytrzymać.

Zgłoszenia na wykład 5 grudnia (nabór zakończony)

Udział w pierwszym dniu warsztatów „Development- what’s it about” w kinie Kultura jest otwarty dla wszystkich. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w warsztatach na adres: urszula.czarnecka@pisf.pl.

Część druga: warsztaty dla konsultantów scenariuszowych (nabór zakończony)            

6 i 7 grudnia 2016, wtorek-środa, godz. 10:00–18:00, sala konferencyjna PISF

W drugiej, analitycznej części warsztatów, wezmą udział trzej scenarzyści, autorzy wybranych do analizy tekstów, oraz grupa około 10-ciu osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności konsultowania scenariuszy. Przez dwa dni David Howard  poprowadzi, w obecności konsultantów scenariuszowych, trzy sesje analityczne. Każdą sesję konsultacyjną poprzedzi krótki wykład, a zakończy sesja „pytań i odpowiedzi”.

Wszystkie wykłady i sesje odbywają się w języku angielskim.

Wykład w Szkole Filmowej w Łodzi

Po trzydniowych warsztatach w Warszawie David Howard spotka się na jeden dzień ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi. David Howard wygłosi wykład otwarty, którego temat brzmi: „Tools of screenwriting”.

Zgłoszenia na warsztaty 

Nabór na warsztaty 6 i 7 grudnia jest już zamknięty. Informacja o zakwalifikowaniu do grupy konsultantów zostanie przekazana do dnia 18 listopada.

Jakiekolwiek pytania dotyczące warsztatów prosimy przekazywać na adres: mellin@filmschool.lodz.pl.

Organizatorzy

Polski Instytut Sztuki Filmowej, Szkoła Filmowa w Łodzi.

Współpraca

Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Fundacja Polskie Centrum Audiowizualne. 

04.11.2016