Zaproszenie do udziału w targach Sunny Side of the Doc

Po raz dwunasty jednym z kilkudziesięciu stoisk na Międzynarodowych Tragach Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc we francuskim La Rochelle (25-28.06.2018) będzie polskie stoisko Polish Docs, przygotowane przez Krakowską Fundację Filmową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Sunny Side of the Doc

Sunny Side of the Doc jest jedną z najważniejszych imprez zajmujących się promocją form dokumentalnych w Europie. Targi, które w tym roku odbędą się po raz 29. w dniach 25-28 czerwca 2018 roku we francuskim La Rochelle, oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych. Co roku targi odwiedza ponad 2000 decydentów z 60 krajów. Akredytowani producenci i profesjonaliści filmowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach networkingowych, prezentacjach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produkcją dokumentalną.

Każdy producent z akredytacją stoiska ma szansę zarejestrować w katalogu 1 gotowy film lub 1 projekt w developmencie. Można też zgłosić się z projektem na jeden z sześciu odbywających się w La Rochelle pitchigów o tematyce:

  • Arts & Culture
  • Culture & Digital Creation
  • History
  • Science
  • Social & Human Interest
  • Natural History & Wildlife

Tematem przewodnim tej edycji jest „Culture in Motion”, więc projekty dotyczące szeroko pojętych zjawisk kulturalnych są najbardziej oczekiwane.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów filmów, a także projektów crossmedialnych o tej tematyce, znajdujących się w fazie zaawansowanego developmentu bądź produkcji. Muszą się one wyróżniać oryginalnym podejściem do tematu i być nastawione na międzynarodową koprodukcję i dystrybucję oraz mieć gotowy trailer i zapewniony udział przynajmniej jednego partnera (stacji telewizyjnej, dystrybutora, funduszu filmowego, itp.), a także zgromadzone przynajmniej 30% budżetu.

Aby zgłosić projekt do udziału w pitchingu należy do 25 kwietnia przesłać organizatorom zgłoszenie i komplet dokumentów. Szczegóły odnośnie wymagań i więcej informacji o sesjach pitchingowych tutaj: www.sunnysideofthedoc.com/sunnyside/projects-programmes/call-for-projects.

Koszty

Koszt udziału w Targach ze specjalną zniżką dla uczestników Polskiego Stoiska:

Akredytacja dla firm zgłaszających projekt na jedną z sesji pitchingowych lub do katalogu targów: 485 euro (zamiast 560 euro) Akredytacja dla firm uczestniczących po raz pierwszy: 420 euro Każda dodatkowa osoba z firmy: 315 euro.

UWAGA: KFF jest w stanie wybranym producentom pokryć koszty akredytacji oraz noclegu (24-28.06). Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowani proszeni są o pilny kontakt: Katarzyna Wilk, Krakowska Fundacja Filmowa – katarzyna@kff.com.pl w celu otrzymania linka do rejestracji po preferencyjnych cenach.

Deadline do zarejestrowania projektu na pitching: 25 kwietnia 2018

Ostateczny deadline do zarejestrowania na targach bez projektu na pitching: 16 maja 2018

Więcej o SSD: www.sunnysideofthedoc.com.

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.


13.04.2018