Zarządzanie Cyfrową Postprodukcją Filmową - rekrutacja

Co ma scenografia do efektów filmowych? Dlaczego scenograf powinien rozmawiać ze specjalistami od postprodukcji? Co to jest „projektowanie” efektów specjalnych? Jak znaleźć wspólny język między reżyserem i operatorem a artystami od postprodukcji? Czy „komputer może wszystko”?

Rozpoczęcie naboru

Wydział Organizacji Sztuki Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi rozpoczyna nabór na podyplomowe studia Zarządzanie Cyfrową Postprodukcją Filmową. Zajęcia rozpoczną się już w lutym. Roczne, płatne studia, przeznaczone są przede wszystkim dla osób pracujących w szeroko pojętej branży filmowo-telewizyjnej, bądź dla absolwentów studiów z zarządzania, kulturoznawstwa, ekonomii, którzy chcą działać na rynku produktów multimedialnych. Studia mają charakter interaktywny – studenci będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych równolegle w Szkole Filmowej w Łodzi i studiach postprodukcyjnych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi.

Program studiów

W programie studiów znajdują się zagadnienia dotyczące produkcji filmów fabularnych, animowanych oraz elementów gier komputerowych z udziałem cyfrowej postprodukcji. Wykładowcy podejmą tematy związane z wiedzą o technologiach realizacji, archiwizacji, prewizualizacji produkcji, współpracy na planie grup produkcyjnych i postprodukcyjnych, projektowaniu cyfrowej scenografii i ruchu ekranowego oraz projektowaniu efektów wizualnych i dźwiękowych.

Rekrutacja trwa do 15 stycznia 2016. Szczegółowe pytania dotyczące studiów można kierować do Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi (produkcja@filmschool.lodz.pl, tel. 42 27 55 815).

Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji na stronie: www.filmschool.lodz.pl.

Na podstawie informacji prasowej

05.01.2016