8. Festiwal Filmoteki Szkolnej

W dniach 12-13 czerwca 2017 r. w Warszawie odbywa się 8. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej – wydarzenia, podczas którego młodzież z całej Polski może wymienić się doświadczeniami nabytymi podczas realizacji projektów filmowych. To również niepowtarzalna okazja do spotkania z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi.

Efekty specjalne edukacji

Co to jest storyboard, na czym polega rekonstrukcja cyfrowa obrazu i dźwięku, jakie są rodzaje zniszczeń i degradacji taśmy filmowej, z którymi na co dzień walczą konserwatorzy – te oraz inne zagadnienia są tematem wizyt studyjnych w warszawskich instytucjach filmowych podczas pierwszego dnia Festiwalu. Ale teoria to nie wszystko! Pod okiem specjalistów młodzież samodzielnie przekona się jak to wszystko działa w praktyce. Drugiego dnia w Warszawskiej Szkole Filmowej uczniowie i nauczyciele spotkają się na warsztatach z zaproszonymi ekspertami.

Młodzi w Akcji!

W 8. edycji wydarzenia bierze udział ponad 200 młodych pasjonatów filmu i nauczycieli stosujących nowoczesne metody pracy. W 8. edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej biorą udział uczestnicy projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie z Filmoteką Narodową oraz laureaci prestiżowych konkursów. Ich inspirujące działania i budzące podziw dokonania zostaną zaprezentowane podczas gali, która 12 czerwca odbędzie się w kinie Iluzjon.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Relacja wideo z poprzedniej edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej: youtu.be/3F6k9mAEaIQ

Informacja prasowa 

25.05.2017