Zbliżenia: Dania 39. FFG

W ramach sekcji Zbliżenia: Dania 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni pokazane zostaną produkcje duńskie. Jednym z wydarzeń branżowych festiwalu będzie forum dotyczący polsko-duńskiej współpracy koprodukcyjnej.

Zbliżenie: Dania

W tym roku w sekcji poświęconej kinematografii wybranego europejskiego kraju pokazane zostaną filmy zrealizowane w Danii. W ramach sekcji „Zbliżenie: Dania” widzowie zobaczą trzy filmy z różnych okresów, prezentujące odrębne gatunki i stylistyki. Filmy, które będzie można zobaczyć to: „Flying Devils”, reż. Anders Refn (1985), „Headhunter”, reż. Rumle Hammerich (2009) oraz „Porwanie”, reż. Tobias Lindholm (2012).

Forum na temat koprodukcji polsko-duńskich

19 września odbędzie się forum na temat koprodukcji polsko-duńskich. Celem spotkania jest stworzenie platformy będącej wymianą doświadczeń polsko-duńskich w sferze produkcji filmowej. W konferencji po stronie duńskiej udział wezmą Anders Refn, Rumle Hammerich i Ole Wendorff- Østergaard. Stronę polską reprezentować będą Ewa Puszczyńska i Łukasz Dzięcioł. Dyskusję poprowadzi Joanna Szymańska z Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

 

Sekcja Zbliżenia: Dania powstaje we współpracy z Dansk-Pol Film.

 

39. Festiwal Filmowy w Gdyni jest współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-20 września.

 

Więcej informacji: festiwalgdynia.pl.

25.08.2014