Zdjęcia do indyjskiej superprodukcji w Warszawie

Warszawa okazała się lepsza od Londynu i to w polskiej stolicy 11 kwietnia rozpoczną się zdjęcia do indyjskiej superprodukcji „Kick”.

Superprodukcja w centrum Warszawy

Jak zapowiadają twórcy zdjęcia kręcone w Warszawie należą do najtrudniejszych w całym projekcie. Na ulicach polskiej stolicy nie zabraknie widowiskowych scen. Zdjęcia powstaną w okolicach Pałacu Kultury i Nauki, na Moście Gdańskim oraz ulicach Marszałkowskiej i Pięknej, Placu Konstytucji oraz na obrzeżach miasta. Film reżyseruje Sajid Nadiadwala, znaczący producent indyjskiego przemysłu filmowego. W obsadzie znajduje się czołówka indyjskich aktorów na czele z największą gwiazdą kina Bollywood Salmanem Khanem. Towarzyszyć mu będą Randeep Hood, Jacqueline Fernandez oraz Nawazuddin Siddiqui. „Kick” jest filmem utrzymanym w konwencji dramatu sensacyjnego opartego o losy trójki bohaterów, których losy krzyżują się w Warszawie.

Warszawa świeższa od Londynu

Najpierw twórcy filmu chcieli realizować zdjęcia w Londynie, jednak doszli do wniosku, że Warszawa daje im większe możliwości twórcze, jest świeższa i bardziej inspirująca.

Indyjsko-polska produkcja

Za polską cześć produkcji filmu odpowiada Film Polska Productions. Firma w swoim dorobku ma już kilkadziesiąt projektów filmowych i telewizyjnych realizowanych we współpracy polsko-indyjskiej. Partnerami przedsięwzięcia po stronie polskiej są: Miasto Stołeczne Warszawa, Polska Organizacja Turystyczna, Warszawska Organizacja Turystyczna oraz Polska Komisja Filmowa.

 

Na podstawie materiałów organizatora

09.04.2014