Zdjęcia do "Okna z widokiem na ścianę" Kobasa Laksy zakończone

31 października w Szczecinie padł ostatni klaps na planie filmu „Okno z widokiem na ścianę” Kobasa Laksy.

Realizacja w ramach programu „30 Minut”

31 października w Szczecinie padł ostatni klaps na planie filmu „Okno z widokiem na ścianę”,  profesjonalnego debiutu fabularnego Kobasa Laksy – uznanego artysty sztuk wizualnych i twórcy kina offowego. Film powstaje w ramach Programu Fabularnego „30 Minut”. Producentem jest Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, koproducentem i producentem wykonawczym Wajda Studio, koproducentami: Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania, TVN Film, Film Production & Location Services, MX35.

„Okno z widokiem na ścianę”

„Scenariusz filmu oparty jest o autentyczne wydarzenia, jakie były udziałem mojej matki zanim przyszedłem na świat. To historia, która opowiadana podczas rodzinnych spotkań powodowała, że przez chwilę wszyscy w skupieniu wsłuchiwali się w opowieść, po czym następowała chwila ciszy i zmiana tematu. Jako dziecko czułem ogromne napięcie związane z tą opowieścią. Dopiero kilka lat temu poprosiłem mamę, żeby opowiedziała ją ze szczegółami. Film jest próbą odtworzenia emocji towarzyszących moim rodzicom w momencie tragicznego wydarzenia, jakie miało miejsce w ich życiu” – mówi o swoim filmie Kobas Laksa.

W filmie Larysa (Fatima Gorbenko) chce zostać flecistką w Filharmonii w Szczecinie. Jej mąż Borys (Artem Manuilov) dorabia jako mim uliczny i marzy o wyjeździe do Berlina. W życiu Larysy najważniejsze są trwające przygotowania do solowego występu w filharmonii i malutki syn Mitia. Wkrótce precyzyjny rytm kolejnych taktów partytury zburzy niespodziewana katastrofa.

Zdjęcia w Szczecinie

Wydarzenia filmu „Okno z widokiem na ścianę” rozgrywają się w Szczecinie. Realizacja na terenie miasta pozwoliła na zaangażowanie wielu profesjonalnych aktorów związanych z lokalnymi teatrami. Koproducentem filmu jest Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania i szczecińskie Film Production & Location Services.

Kobas Laksa

Artysta sztuk wizualnych, fotograf, scenograf, autor krótkich form filmowych i teledysków. W latach 1996-2003 prekursor kina offowego w Polsce (m.in. „Sceny z użycia”, 1999). Obecnie uznany fotograf, autor kolaży (np. „Projekt miejski Warszawa”, 2004), performensów (m.in. „Spycifestum”, „LikeKonik”, 2010). Mieszka i pracuje w Warszawie. Ostatnio także w Szczecinie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Informacja prasowa

03.11.2016