"Zdjęcie" na festiwalu w Tokio

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Zdjęcie” w reżyserii Macieja Adamka zostanie pokazany w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Skip City, który odbędzie się w dniach 12-21 lipca 2013 w Tokio.

„Zdjęcie”

„Zdjęcie” opowiada historię 17-letniego Adama, który po znalezieniu w domu starej fotografii swojej matki z obcym mężczyzną, stara się dowiedzieć, kto tak naprawdę jest jego ojcem. Film jest również opowieścią o pierwszej miłości, zdradzie i zetknięciu ze śmiercią. Reżyserem i autorem scenariusza jest Maciej Adamek. Scenariusz filmu „Zdjęcie” wygrał w 2006 roku polską edycję konkursu Hartley-Merrill (obecnie Script Pro) i zajął również III miejsce w światowym finale tego konkursu.

Debiut ze wsparciem PISF

 

Debiut Macieja Adamka to polsko-niemiecko-węgierska koprodukcja. Autorem zdjęć jest Tomasz Michałowski. Producentem obrazu jest firma Koncept Media, a koproducentami Mastershot i Szkoła Wajdy. W filmie wystąpili m.in. Maciej Łagodziński, Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra, Stanisława Celińska i Władysław Kowalski. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagroda w Montrealu

Światowa premiera filmu miała miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu, gdzie „Zdjęcie” otrzymało nagrodę Srebrnego Zenita dla najlepszego debiutu.

 

Strona festiwalu Skip City: www.skipcity-dcf.jp.

 

Paulina Bez

12.07.2013