„Zdjęcie” w kinach

11 marca do kin wszedł współfinansowany przez PISF debiut Macieja Adamka „Zdjęcie”.

„Zdjęcie”

„Zdjęcie” opowiada historię nastoletniego Adama znajdującego w domu starą fotografię, na której jego matka w ciąży obejmuje obcego mężczyznę. Chłopak stara się dowiedzieć, kto tak naprawdę jest jego ojcem. Film jest również opowieścią o pierwszej miłości, zdradzie i zetknięciu ze śmiercią. 

Międzynarodowy debiut Macieja Adamka ze wsparciem PISF

Reżyserem i autorem scenariusza jest Maciej Adamek. Film jest polsko-niemiecko-węgierską koprodukcją. Autorem zdjęć jest Tomasz Michałowski. Producentem obrazu jest firma Koncept Media, a koproducentami Mastershot i Szkoła Wajdy. W filmie wystąpili m.in. Maciej Łagodziński, Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra, Stanisława Celińska i Władysław Kowalski. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest firma Bomba Film.

Nagrody dla filmu

Scenariusz filmu „Zdjęcie” wygrał w 2006 r. polską edycję konkursu Hartley-Merrill (obecnie Script Pro) i zajął III miejsce w światowym finale tego konkursu. Premiera filmu odbyła się na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu w 2012 r. Film pokazany został w Międzynarodowym Konkursie Debiutów. Z Kanady twórcy wrócili z nagrodą Srebrnego Zenita. „Zdjęcie” wygrało także festiwal Babie Lato Filmowe w czeskim Trzyńcu. Film pokazywany był również m.in. na: Międzynarodowym Festiwalu Debiutów i Filmów Studenckich w Petersburgu, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Skip City oraz 32. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie.

11.03.2016