Zgłoś film na 11. Festiwal Dwa Brzegi

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zaprasza do zgłaszania filmów na 11. edycję, która trwać będzie od 29 lipca do 6 sierpnia 2017 roku. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 maja.

Zgłoszenia

Filmy można zgłaszać do programu głównego Dwóch Brzegów, czyli do sekcji:

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych kwalifikowane będą filmy trwające do 35 minut – fabuły, dokumenty, animacje, filmy eksperymentalne – wyprodukowane w 2016 lub 2017 roku. Starsze zostaną dopuszczone, o ile ich pokaz na Festiwalu będzie pierwszą prezentacją w Polsce. Filmy w konkursie oceni Jury powołane przez Dział Programowy Festiwalu. Nagroda Główna to 5000 zł, II miejsce – 3000 zł, III miejsce – 2000 zł.

Szczegóły dotyczące wymagań w poszczególnych sekcjach określa Regulamin naboru filmów.

Żeby ułatwić proces aplikacji, nabór filmów do wszystkich wymienionych sekcji odbywa się poprzez platformę internetową FilmFreeway. Wystarczy założyć swojemu filmowi konto, załadować kopię podglądową i zgłosić go na Festiwal – koszt zgłoszenia wynosi 5 dolarów. Organizatorzy proszą kierować pytania na adres: entry@dwabrzegi.pl

Plebiscyt publiczności

Widzowie Dwóch Brzegów będą mogli głosować na najlepsze ich zdaniem produkcje, ponieważ także w tym roku przeprowadzony zostanie Plebiscyt publiczności. Wezmą w nim udział filmy prezentowane w sekcji „Świat pod namiotem”. Ostateczna lista filmów biorących udział w plebiscycie zostanie ogłoszona na stronie internetowej Festiwalu najpóźniej na tydzień przed jego rozpoczęciem.

Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu www.dwabrzegi.pl.

Informacja prasowa

08.03.2017