Zgłoś film na 28. Warszawski Festiwal Filmowy

Rusza nabór filmów na 28. Warszawski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w dniach 12-21 października 2012. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Nabór filmów do 16 czerwca i 31 lipca 2012

 

Na festiwal można przysyłać pełnometrażowe fabuły i dokumenty (powyżej 60 minut) do 15 czerwca 2012, a także filmy krótkometrażowe (do 30 minut) do 31 lipca 2012. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą na adres: WFF, skrytka pocztowa 816, 00-950 Warszawa 1.

 

Polskie premiery

 

Filmy, które znajdą się w programie WFF muszą być polskimi premierami. Organizatorzy zrobią dwa wyjątki: dla polskich filmów, które przed WFF mogą być prezentowane na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i dla polskich debiutów, które mogą być prezentowane na Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie.

 

Sekcje

 

Nadesłane filmy zostaną poddane selekcji i zostaną przydzielone do odpowiednich sekcji. Szanse na nagrody mają obrazy z całego świata zakwalifikowane do: Konkursu Międzynarodowego (filmy fabularne), Konkursu 1-2 (dla pierwszych i drugich fabuł), Konkursu Wolny Duch (filmy niezależne), Konkursu Dokumentalnego (pełnometrażowe dokumenty), Konkursu Krótkometrażowego.

Oprócz sekcji konkursowych w programie festiwalu znajdą się również: Pokazy Specjalne, Odkrycia, Świat Dzisiaj, Rodzinny Weekend Filmowy, Panorama Polskich Filmów Krótkometrażowych.

 

Nagrody

 

W tym roku suma nagród wynosi ponad 150 000 złotych. W Konkursie Międzynarodowym priorytet mają premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Zwycięzcom Warsaw Grand Prix oraz Nagrody za Reżyserię w Konkursie Międzynarodowym na WFF przysługuje tak zwana zwyżka przy ubieganiu się o dotację na produkcję kolejnego filmu z PISF.

 

Targi CentEast

 

W ramach WFF po raz ósmy odbędą się Targi Filmowe CentEast. Ich celem jest promocja filmów wschodnioeuropejskich na świecie. Co roku gromadzą agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych oraz producentów z Polski, Europy i świata. Targi CentEast odbędą się w dniach 19-21 października 2012. Selekcja polskich filmów będących na etapie zdjęć lub postprodukcji rozpocznie się w sierpniu. Regulamin zgłoszeń jest dostępny na stronie www.centeast.eu.

 

Dodatkowych informacji o naborze filmów udziela Agnieszka Krawczyk, tel. 605 289 794, e-mail: media@wff.pl.

 

Więcej informacji o festiwalu i regulamin na stronie: www.wff.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

14.03.2012