Zgłoś film na 39. Festiwal Filmowy w Gdyni

Rozpoczął się nabór do Konkursu Głównego, Konkursu Młodego Kina oraz Panoramy Polskiego Kina 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 15 – 20 września 2014 roku.

Konkursy Festiwalu

Do Konkursu Głównego Festiwalu można zgłaszać długometrażowe filmy fabularne wyprodukowane w Polsce od 1 września 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. Filmy wybrane w wyniku selekcji powalczą w Konkursie Głównym o Wielką Nagrodę FFG Złote Lwy oraz inne nagrody regulaminowe.

 

Do Konkursu Młodego Kina mogą być zgłoszone etiudy fabularne i filmy dyplomowe młodych twórców – uczniów i absolwentów polskich szkół filmowych i artystycznych, wyprodukowane w Polsce od 1 września 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. W Konkursie Młodego Kina Jury przyznaje nagrodę za najlepszy film oraz nagrodę specjalną.

 

Do Panoramy Polskiego Kina można zgłaszać długometrażowe filmy fabularne wyprodukowane w Polsce od 1 września 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. Filmy prezentowane w tej sekcji walczą o nagrodę publiczności.

Zgłoszenia

Wypełniony komputerowo formularz zgłoszenia filmu do udziału w festiwalu należy wydrukować i wysłać pocztą na adres Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni. Do zgłoszenia należy dołączyć:

  • 15 egzemplarzy płyt DVD ze zgłaszanym filmem
  • materiały w formie elektronicznej: krótkie streszczenie filmu, notę biograficzną reżysera, zdjęcie reżysera, co najmniej 3 fotosy z filmu oraz pełną czołówkę/tyłówkę.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Głównego i Panoramy upływa 31 maja, a do Konkursu Młodego Kina 15 maja 2014.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń filmów dostępne są na www.fpff.pl.

14.03.2014