Zgłoś film na 6. "Okiem Młodych"

Do 31 sierpnia trwa nabór filmów na 6. edycję Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy.

Złote Oko

Młodzi dokumentaliści kolejny raz powalczą o „Złote Oko” – główną nagrodę Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Impreza odbędzie się w dniach 19 – 22 września. Adresatami festiwalu są młodzi twórcy filmowi – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich organizatorzy zapraszają, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym.

Zgłoś dokumentalny film krótkometrażowy

Głównym elementem programu festiwalu jest konkurs na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Do udziału w konkursie filmy mogą zgłaszać indywidualni twórcy do 30 roku życia (liczy się rok urodzenia). Zgłoszenie filmu jest bezpłatne, zgłaszać można krótkie metraże zrealizowane w okresie 2011-2013 (które nie brały udziału w poprzedniej edycji festiwalu). Czas trwania filmu – do 30 minut.

 

Organizatorzy proszą o nadesłanie kopii filmu wraz z formularzem zgłoszeniowym, dostępnym na stronie internetowej festiwalu na podany adres:

 

Świdnicki Ośrodek Kultury

Rynek 43, 58-100 Świdnica

z dopiskiem „Okiem Młodych”

 

Zgłoszone filmy obejrzy komisja selekcyjna i dokona kwalifikacji filmów do konkursu. O dopuszczeniu filmu do konkursu zgłaszający zostanie poinformowany przez organizatorów drogą mailową lub telefoniczną w terminie do 4 września.

 

Wszelkie informacje dotyczące konkursu: www.okiemmlodych.pl. Kontakt – Lech Moliński (lech.molinski@moviewro.com).

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

11.06.2013