Zgłoś film na DOK.fest München 2021

Do 18 grudnia trwa nabór filmów Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych DOK.fest w Monachium. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie, w którego programie jest kilka sekcji konkursowych. 36. edycja festiwalu zaplanowana jest w dniach 5-16 maja 2021.

Organizatorzy przypominają, że nadsyłane pełnometrażowe filmy dokumentalne muszą mieć czas trwania powyżej 52 minut, być wyprodukowane po 1 stycznia 2020 roku i nie mieć swojej emisji ani w kinach ani w niemieckiej telewizji ani też na platformach online. Z kolei do programu edukacyjnego DOK.education można zgłaszać krótkometrażowe filmy dokumentalne (10-30 minut), które poruszają tematy istotne dla dzieci i młodzieży (6-18 lat). Zgłoszenia są bezpłatne, a filmy mogły mieć już za sobą emisję telewizyjną czy na innych platformach.

Na DOK.fest w Monachium istnieje również kategoria German Documentary Film Music Award, do której jednak mogą zgłaszać się twórcy muzyki do pełnometrażowych dokumentów tylko z krajów niemieckojęzycznych. Z kolei Megaherz Student Award przyznawana jest filmom dokumentalnym ze szkół i uczelni niemieckich. Festiwalowi towarzyszą również targi DOK.forum Marketplace. Co roku oferują około 40 wyselekcjonowanych projektów, które są konsultowane w ramach sesji, spotkań indywidualnych i konkursów z nagrodami. Na targi będzie można zgłaszać się od grudnia do 1 stycznia 2021 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.dokfest-muenchen.de/Regulations_2021?lang=en

28.10.2020