Zgłoś film na festiwal animacji

Do 15 lutego można zgłaszać filmy na pierwszy Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!pla, którego odsłony odbędą się w 20 miastach Polski.

Konkurs animacji

Podstawą festiwalu będzie konkurs najnowszej polskiej animacji dla dorosłych, w którym to widzowie będą jurorami. Głosy oddane przez widzów we wszystkich miastach biorących udział w festiwalu będą zsumowane, i na tej podstawie poznamy laureatów w trzech kategoriach: studyjnej, szkolnej i „offowej”.

 

Do konkursu przyjmowane są filmy animowane zrealizowane po 1 stycznia 2011 roku, w dowolnej technice animacyjnej, i nie przekraczające 30 minut. Filmy można zgłaszać do 15 lutego 2013 r.

Festiwal `O!pla

Ideą festiwalu jest próba odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją dla dorosłych.

 

W pierwszej edycji weźmie udział 20 miast oraz Pacanów. Festiwal rozpocznie się 5 kwietnia w Wągrowcu, a skończy Wielkim Finałem w Muzeum Kinematografii w Łodzi (7-9 czerwca 2013).

 

Program pokazów towarzyszących, skierowanych przede wszystkim do widzów dorosłych, wypełnią retrospektywy z okazji 55-lecia Studia Miniatur Filmowych z Warszawy oraz przegląd filmów „królowej polskiej plasteliny” – Moniki Kuczynieckiej. Uzupełnieniem będą specjalne projekcje skierowane do młodych widzów.

Konkurs na logo

Do końca stycznia trwa natomiast otwarty konkurs na logo festiwalu.

 

Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!pla jest niezależny promotor nie tylko polskiej animacji – Animation Across Borders. Patronat Honorowy nad Festiwalem objęło Studio Miniatur Filmowych z Warszawy, a Honorowym Patronem Wielkiego Finału O!pla jest Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej.

 

Informacje o regulaminach konkursów i festiwalu dostępne są na stronie: www.polskaanimacja.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

25.01.2013