Zgłoś film na festiwal Era Nowe Horyzonty

Do 15 kwietnia można nadsyłać filmy do programu  11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu, którego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21-31 lipca.

 

Jak co roku w programie ENH znajdą się autorskie filmy, wykraczające poza granice konwencjonalnego kina. Festiwal posiada akredytację Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF). Najważniejszą częścią festiwalu są konkursy – prezentacja bezkompromisowych, innowacyjnych i oryginalnych filmów realizowanych przez twórców z Polski i całego świata, którzy poszukują nowego języka filmowego, ciekawej formy i poruszają tematy nieobecne w kinie głównego nurtu. Organizatorzy imprezy zapraszają reżyserów, producentów, studia filmowe oraz szkoły filmowe i artystyczne do nadsyłania zgłoszeń.

 

Do udziału w festiwalu można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne oraz innowacyjne produkcje wizualne, zrealizowane po 1 stycznia 2010 roku. Festiwal preferuje polskie premiery. Do międzynarodowych konkursów „Nowe Horyzonty” i „Filmy o Sztuce” nie można zgłaszać filmów, które były wcześniej prezentowane w Polsce.

 

Więcej informacji o naborze: www.enh.pl.

 

Informacja prasowa

24.03.2011