Zgłoś film na Festiwal Filmów dla Dzieci w Istambule

Można już nasyłać filmy na 8. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Istambule, który odbędzie się w tym roku w listopadzie.

 

Na festiwal można zgłaszać pełno i krótkometrażowe filmy fabularne, animowane i telewizyjne przeznaczone dla publiczności dziecięcej do 15 lat, których produkcja została ukończona po 2004 roku.

Nadesłane produkcje muszą wyróżniać się ciekawą tematyką i mieć wysoki poziom artystyczny i techniczny. Nie mogą zawierać w sobie zbędnej przemocy, przekleństw i nagości.

 

Selekcji filmów dokona grupa złożona z filmowców, pedagogów i psychologów. Oceny wybranych obrazów dokonają dwa składy jury, złożone z dorosłych i dzieci.

 

Filmy można przysyłać na kasetach VHS lub płytach DVD do 15 sierpnia na adres: Süleyman Nazif Sk.No:69/5 Nişantaşı /İstanbul.

 

Festiwal Filmów dla Dzieci odbywa się od 2003 roku. Celem imprezy jest zaprezentowanie najlepszych filmów dla dzieci, które powstają na świecie. Organizatorzy chcą poprzez festiwal zbliżyć młodą widownię do sztuki i kultury i zaszczepić w nich miłość do filmu i kina.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.iicff.com

 

16.06.2011