Zgłoś film na Festiwal Filmów Niezależnych kiloff

Do 7 września 2015 roku trwa nabór filmów na Konkurs kiloff w ramach 11. edycji Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff, która odbędzie się od 6 do 10 października 2015 roku w Katowicach.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do młodych, ciekawych i nieszablonowych twórców. Film może zgłosić każdy w wieku od 15 do 35 lat. Forma, technika i gatunek filmów jest dowolny – jednak nie mogą one przekroczyć 30 minut. Organizatorzy zapraszają wszystkich tych, dla których tworzenie filmów jest łamigłówką, którzy w ich tworzeniu korzystają z czegoś więcej niż ze scenariusza – którzy, aby dobrze pokazać swój zamysł, muszą użyć różnych form, wyjść poza schemat.

Promocja niezależnych działań twórczych

W Konkursie kiloff udział mogą brać również studenci szkół filmowych. Idea festiwalu niezmiennie skupia się wokół promocji niezależnych działań twórczych, dlatego studenci kierunków filmowych nie mogą zgłaszać filmów szkolnych. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 21 września 2015 roku. W Konkursie do zdobycia są nagrody w dwóch kategoriach – Nagroda Główna Konkursu kiloff oraz Nagroda Publiczności kiloff. Obie nagrody są pieniężne. Dodatkowo, nagrodzeni uczestnicy dostaną specjalne Statuetki kiloff. Regulamin konkursu oraz dokumenty wymagane do zgłaszania filmów dostępne na stronie www.kiloff.art.pl. Pytania należy kierować na: festiwal.kiloff@gmail.com. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-10 października w Katowicach.

Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

Na podstawie informacji prasowej

27.05.2015