Zgłoś film na festiwal RIFF w Rzymie

Trwa nabór filmów na 11. edycję Międzynarodowego Rzymskiego Festiwalu Filmu Niezależnego (Rome Independent Film Festival – RIFF), który odbędzie się w dniach 12-20 kwietnia 2012.

Rzym czeka na filmy niezależne

Na festiwal można przysyłać dowolne filmy niezależne, które zostały zrealizowane po 1 stycznia 2010. Filmy fabularnie muszą trwać co najmniej 75 minut. Filmy krótkometrażowe nie mogą przekroczyć 75 minut. Wszystkie filmy, które zakwalifikują się do sekcji konkursowej muszą być włoskimi premierami. Nadsyłane brazy muszą mieć włoskie albo angielskie napisy.

 

Filmy należy przysyłać na płytach DVD do 15 grudnia 2011 na adres:

 

RIFF – Rome Independent Film Festival
attn.: Fabrizio Ferrari
Via Po 152
Roma 00198 -Italy

Nie tylko nagrody

Każdy film, który przejdzie pomyślnie selekcję ma szansę nie tylko na zdobycie nagród. Automatycznie znajdzie się w specjalnym internetowym katalogu „Rynek Filmowy”, który ma ułatwić kontakt z twórcą agentom sprzedaży i dystrybutorom. Twórca filmu staje się również członkiem Towarzystwa Kulturalnego RIFF. Filmy zaprezentowane na festiwalu wezmą udział w jego edycji objazdowej RIFF on Tour, która jest odzwiedza miasta na całym świecie.

Festiwal RIFF

Rzymski Festiwal Filmu Niezależnego odbywa się od 2000 roku.  Jest to największa tego typu impreza we Włoszech. Celem festiwalu jest promocja najlepszych filmów niezależnych z całego świata. Zwycięzcy festiwalu w poszczególnych kategoriach nie otrzymują tylko nagród pieniężnych. Najlepsze filmy są dystrybuowane we włoskich kinach, ich twórcy otrzymują sprzęt filmowy, a także możliwość postprodukcji kolejnego projektu w profesjonalnych studiach filmowych. Dyrektorem i założycielem festiwalu jest Fabrizio Ferrari, który był jednym z gości 36. edycji FPFF w Gdyni.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.riff.it.

28.10.2011