Zgłoś film na goEast

Do 31 grudnia przyjmowane są zgłoszenia na 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy goEast w Wiesbaden, prezentujący kinematografię Europy Środkowej i Wschodniej. Organizatorzy prowadzą też nabór do konkursu filmów eksperymentalnych oraz na East-West Talent Lab.

Zgłoszenia

Festiwal odbędzie się w Wiesbaden w Niemczech od 22 do 28 kwietnia 2015. Przez siedem dni w kilku sekcjach pokazanych zostanie około 150 filmów: pełnometrażowych i krótkich fabuł oraz dokumentów. Filmy oceni międzynarodowe jury. Festiwalowi towarzyszą targi goEast Project Market. Zgłoszenia pełnometrażowych fabuł (minimum 80 minut) i filmów dokumentalnych (minimum 30 minut) możliwe są do końca grudnia tego roku. Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs filmów eksperymentalnych i wideo art to 15 stycznia 2015. W przypadku East-West Talent Lab projekty można zgłaszać do 20 lutego 2015. 

Festiwal goEast

Impreza odbyła się po raz pierwszy w 1991 r. z inicjatywy Niemieckiego Instytutu Filmowego. Jej celem jest zainteresowanie międzynarodowej publiczności rozwojem rynku filmowego w Europie Środkowej i Wschodniej. To także dobra okazja do spotkania środowiska i nawiązania kontaktów pomiędzy filmowcami z różnych krajów.

 

Więcej informacji: www.filmfestival-goeast.de.

17.09.2014