Zgłoś film na konkurs Kinematokomórka

Dyskusyjny Klub Filmowy „Olbrzym” z Tarnowskich Gór zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy film nakręcony telefonem komórkowym Kinematokomórka 2012. Nabór filmów trwa do 31 października.

(RE)AKCJA!

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „(RE)AKCJA!”. Hasło to powinno być główną inspiracją zgłoszonych filmów, które przybrać mogą formę reportażu, animacji bądź dokumentu. Film zgłoszony do konkursu nie może trwać krócej niż minutę i dłużej niż 5 minut. Każdy twórca może zgłosić maksymalnie trzy filmy.

Kinematokomórka

Głównym celem konkursu jest nabycie podstawowych umiejętności realizacji filmu i zachęta do wnikliwej obserwacji  współczesnej rzeczywistości, a także odkrycie środków artystycznego wyrazu we współczesnym przedmiocie codziennego użytku  – telefonie komórkowym.

PISF wspiera Dyskusyjne Kluby Filmowe

Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym działający przy kinie Olbrzym w Tarnowskich Górach został w 2012 roku nominowany do nagrody PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy. Działalność klubu jest również współfinansowana przez PISF.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest ukończenie 15 roku życia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października.

 

Szczegóły na stronie www.tck.net.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Karolina Kulig

18.09.2012