Zgłoś film na konkurs "Spotkania z historią"

Rusza nabór filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce historycznej do konkursu Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 czerwca.

Filmy dokumentalne i reportaże

Do konkursu zostaną zakwalifikowane filmy dokumentalne i reportaże bez ograniczeń czasowych, wyprodukowane w 2012 lub 2013 roku. Filmy ocenia profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Zwycięzca otrzyma statuetkę Perła Renesansu oraz nagrodę pieniężną.

Zgłoszenia do 1 czerwca

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: www.zamoscfilmfestival.pl. Na filmy i zgłoszenia organizatorzy czekają do 1 czerwca. Projekcje konkursowe odbędą się w Zamościu w dniach 16-17 sierpnia.

Festiwal poświęcony zagadnieniom historycznym

 

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Muzeum Zamojskiego, Miasta Zamość oraz TVP Historia. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej.

Pokazy plenerowe i spotkania z twórcami

Festiwalowi towarzyszą projekcje plenerowe filmów o tematyce historycznej na Rynku Wielkim oraz renesansowych podwórkach Starego Miasta w Zamościu, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, warsztaty filmowe dla młodzieży, wystawy, panel dyskusyjny. Imprezą wpisaną w festiwal jest również widowisko historyczne „Oblężenie Zamościa – 1813 rok” czyli inscenizacja obrony zamojskiej twierdzy.

 

Informacja prasowa

15.04.2013