Zgłoś film na Open City Docs

Do 4 marca trwa nabór filmów dokumentalnych na festiwal Open City Docs. Impreza odbędzie się w dniach 20-23 czerwca w Londynie. Filmy oceniać będą m.in. aktor Jeremy Irons oraz pisarka i dziennikarka Anne Applebaum.

Konkurs filmów dokumentalnych

Do udziału w międzynarodowych konkursach można nadsyłać zarówno dokumenty krótkometrażowe jak i pełnometrażowe, zrealizowane po 1 stycznia 2011 roku. Zgłaszane materiały muszą posiadać napisy w języku angielskim. Organizatorzy planują zaprezentowanie około 100 filmów. Projekcjom będą towarzyszyć spotkania z twórcami, warsztaty i panele dyskusyjne.

 

Zgłoszeń filmów można dokonywać jedynie poprzez stronę Withoutabox.

Polski film nagrodzony w Londynie

W ubiegłym roku podczas Open City Docs w Londynie wyróżnienie specjalne w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych otrzymało „Przyjęcie” Macieja Bochniaka. Film Macieja Bochniaka to 10-minutowa impresja opowiadająca o egzaminach do szkoły aktorskiej. „Przyjęcie” zostało zrealizowane w Studiu Munka w ramach wspieranego przez PISF programu „Pierwszy dokument”. Główną nagrodę w konkursie pełnometrażowych filmów dokumentalnych otrzymał nagrodzony podczas 9. Planete+ Doc film „5 rozbitych kamer” Emada Burnata i Guy’a Davidi.

 

Więcej informacji: www.opencitydocsfest.com.

 

Marta Sikorska

24.01.2013