Zgłoś film na Solanin Film Festival

Do 31 maja 2012 można zgłaszać filmy na 4. edycję Solanin Film Festival, która odbędzie się w tym roku w dniach 15-19 sierpnia w Nowej Soli.

Termin nadsyłania filmów – 31 maja 2012

Organizatorzy czekają na niezależne, studenckie, profesjonalne i eksperymentalne filmy dokumentalne, fabularne, animowane i  teledyski o dowolnej tematyce, a także na dokumenty i fabuły obrazy związane tematycznie z województwem lubuskim, zrealizowane po 1 stycznia 2010. Aby zgłosić film, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i razem z filmem w formacie DVD/BR oraz dwoma kopiami zapasowymi wysłać do 31 maja 2012 na adres:

 

Nowosolski Dom Kultury
Ul. Piłsudskiego 49
67-100 Nowa Sól
Z dopiskiem „4. Solanin Film Festiwal”

Cztery sekcje konkursowe

Nadesłane filmy zostaną poddane selekcji i pokazane w następujących sekcjach: Konkurs Kina Niezależnego – przeznaczony dla samouków, amatorskich grup filmowych; Konkurs Kina Profesjonalnego – przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych; Konkurs Kina Nowej Formy – przeznaczonych dla wszystkich twórców, którzy eksperymentują formą i treścią, tworząc filmy wykraczające poza ustalone ramy oraz animacje; Konkurs Kina Lubuskiego – przeznaczony dla twórców z województwa lubuskiego i filmów, których akcja rozgrywa się w tymże województwie.

 

Z pośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, jury festiwalu wybierze najlepszy film i uhonoruje go Grand Prix. Nagrody zostaną przyznane także w ramach każdej festiwalowej sekcji. W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie także nagroda honorowa dla twórcy „mocnego kina”.

Program 4. edycji

W programie 4. edycji Solanin Film Festival oprócz obrazów konkursowych, zostaną pokazane się filmy doceniane na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: w Cannes, Wenecji, Berlinie, Sundance, nagrodzone Oscarami, Złotymi Globami, europejskimi oraz polskimi nagrodami filmowymi. Tegoroczną nowością będzie panorama kina niemieckiego , w ramach której widzowie zobaczą głośne obrazy oraz produkcje offowe zrealizowane przez naszych zachodnich sąsiadów.

 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.solanin-film.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

 

19.03.2012