Zgłoś film na Szczecin European Film Festival

Do 14 czerwca można zgłaszać filmy na Szczecin European Film Festival, wcześniej znany pod nazwą Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART. Wydarzenie współfinansowane jest przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nabór do Konkursu europejskiego filmów dokumentalnych

Zgłoszenia do Konkursu europejskiego filmów dokumentalnych można przesyłać do 14 czerwca wypełniając formularz dostępny na stronie. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię wglądową w formacie DVD, krótkie streszczenie filmu w języku angielskim, listę dialogową w języku angielskim oraz w miarę możliwości w języku polskim i niemieckim, a także biografię i filmografię reżysera wpisując tytuły oryginalne filmów. W tegorocznym konkursie mogą wziąć udział filmy zrealizowane w latach 2013-2014, które nie przekraczają 90-minut i zostały wyprodukowane przez podmiot europejski.

Polsko-niemiecka współpraca

Filmy wybrane zostaną przez niezależną polsko-niemiecką komisję programową. Zakwalifikowane produkcje pokazywane będą jednocześnie w Szczecinie i w kilku miejscowościach regionu oraz w Niemczech w dniach 29 września – 6 października 2014.

Zeszłoroczna nagroda dla „Rogalika”

W zeszłorocznej edycji festiwalu Nagrodę Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu w Greifswaldzie otrzymała współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej etiuda dokumentalna Pawła Ziemilskiego „Rogalik”. W filmie reżyser pokazuje obraz polskiej prowincji i sposobu spędzania czasu wolnego jej mieszkańców.

 

Więcej informacji o festiwalu: europeanfilmfestival.szczecin.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

08.05.2014