Zgłoś film na VI Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich Klaps

Do 30 kwietnia trwa nabór filmów na VI Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich Klaps, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca w Bydgoszczy. 

Konkurs dla młodzieży

Klaps to ogólnopolski konkurs artystyczny, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. W zeszłym roku na konkurs nadesłano aż 136 różnych filmów.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania filmów w następujących kategoriach:

  • Film fabularny: czas trwania do 15 minut, proponowane gatunki: komedia, dramat, horror, parodia, realizacja kamerą amatorską
  • Reportaż: czas trwania do 8 minut, realizacja kamerą amatorską
  • Animacja: wykonanie techniką dowolną, czas trwania do 5 minut

Rejestracja do 30 kwietnia

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie do 30 kwietnia 2014 muszą zarejestrować się przez Internet lub przesłać zgłoszenie pocztą oraz zapoznać się z regulaminem konkursu. Kolejnym etapem jest przesłanie filmu oraz wpłata wpisowego w wysokości 20 zł do dnia 15 maja 2014. Nadesłane prace zostaną sprawdzone przez Komisję Kwalifikacyjną, a o wyniku jej obrad uczestnicy będą poinformowani drogą elektroniczną.

Rozdanie nagród 6 czerwca

Filmy oceni profesjonalne jury. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali finałowej, która odbędzie się w Bydgoszczy 6 czerwca 2014. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach. Zostanie przyznana również nagroda Grand Prix. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody w postaci kamer, programów do edycji wideo czy tabletów.

 

Więcej informacji i regulamin na stronie: klaps.bydgoszcz.eu.


Informacja prasowa

17.03.2014