Zgłoś projekt i wygraj 800 tys. USD na jego realizację

Short Shorts Film Festival & Asia ogłasza nabór na międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych „Thrilling, Exciting, Moving”. Autor najlepszego pitchingu może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 100 mln jenów na produkcję swojego filmu krótkometrażowego, trwającego nie dłużej niż 25 minut.

Idea

Projekt powstał w ramach współpracy firmy Avex Digital i Short Shorts Film Festival & Asia, jednego z największych festiwali filmów krótkometrażowych w Azji. Celem konkursu jest wspieranie realizacji najciekawszych projektów filmów krótkometrażowych. Autorzy najbardziej zaskakujących, poruszających widownię projektów mają szansę na zdobycie nawet do 100 mln jenów na pokrycie kosztów produkcji (około 800 tys. dolarów).

Konkurs „Thrilling, Exciting, Moving”

Projekty można zgłaszać do 29 lutego 2016 r. Następnie w marcu zostanie ogłoszonych 5 najlepszych projektów. Autor najlepszego z nich zostanie nagrodzony i otrzyma szansę na realizację budżetu opiewającego na kwotę 100 mln jenów. Premiera ukończonego filmu odbędzie się podczas Short Shorts Film Festival & Asia 2017.

Nagrody

Autorzy 5 najlepszych projektów otrzymają nagrody w wysokości 500 tys. jenów. Autor najlepszego projektu otrzyma milion jenów. Dodatkowa nagroda pieniężna zostanie przekazana po tym, jak organizatorzy otrzymają potwierdzoną informację o realizacji filmu na podstawie zwycięskiego projektu.

Pytania dotyczące procesu zgłaszania projektów, wytycznych itp. można kierować na adres e-mail: pitch@shortshorts.org.

 Więcej informacji: www.shortshorts.org/submit/detail/en/1855

Źródło: www.bbc.com.  

21.12.2015