Zgłoś projekt na FIDlab

FIDlab to międzynarodowa platforma koprodukcyjna towarzysząca odbywającemu się w lipcu w Marsylii festiwalowi filmowemu FID Marseille. Do 8 lutego można zgłaszać chęć udziału w FIDlab.

Miejsce spotkań branży filmowej

Organizatorzy FIDlab celowo nazywają go „międzynarodową platformą koprodukcyjną”, a nie targami filmowymi czy pitchingiem. Nie chcą, żeby wydarzenie to przybrało jakąkolwiek sztywną formę, ale raczej, by służyło jako miejsce spotkania i dyskusji między filmowcami a producentami, dystrybutorami, agentami sprzedaży, sponsorami i przedstawicielami stacji telewizyjnych.

 Zaproszenie dla producentów

 

Do udziału w FIDlab co roku wybieranych jest dziesięć projektów. Mogą one być projektami filmów dokumentalnych lub fabularnych o dowolnej długości i formacie i znajdować się na dowolnym etapie produkcji (rozwój scenariusza, produkcja, post-produkcja). Projekty mogą reprezentować tylko ich producenci. FIDlab trwa dwa dni, podczas których odbywa się prezentacja projektów publiczności oraz indywidualne spotkania twórców z innymi profesjonalistami z branży filmowej.

Praktyczne nagrody dla twórców

Projektom biorącym udział w FIDlab przyznawane są niezwykle praktyczne nagrody – pieniądze na sprzęt filmowy, pomoc profesjonalnego studia postprodukcyjnego, opracowanie konkretnej wersji językowej napisów, przygotowanie DCP z filmem, a nawet bilety lotnicze.

 Nabór projektów na FIDlab trwa do 8 lutego 2013.

 

Więcej: www.fidmarseille.org.

 

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.

 

Marta Sikorska

29.01.2013