Zgłoś projekt na Pitching du Reel

Do 16 grudnia można zgłaszać projekty pełnometrażowych filmów dokumentalnych na Pitching du Reel, czyli sesję pitchingową towarzyszącą szwajcarskiemu festiwalowi Visions du Reel. Pitching du Reel odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2014.

 

Sesja pitchingowa Pitching du Reel to jedno z wydarzeń branżowych towarzyszących festiwalowi Visions du Reel i targom filmowym Doc Outlook International Market. Jej głównym celem jest zachęcenie producentów do nawiązywania międzynarodowej współpracy koprodukcyjnej i pomoc w znalezieniu źródeł finansowania dla wyróżniających się projektów dokumentalnych.

Filmy dokumentalne z kinowym potencjałem

Organizatorzy ogłosili właśnie nabór pełnometrażowych projektów dokumentalnych na Pitching du Reel 2014. Poszukują filmów kreatywnych, o świeżym spojrzeniu, które mają potencjał kinowy. Na pitching mogą zgłaszać się zarówno twórcy doświadczeni jak i początkujący, choć ci ostatni powinni mieć na koncie zrealizowane filmy krótkometrażowe. Projekty powinni być już rozwinięte i mieć zapewniony podstawowy budżet.

Szkolenie z technik pitchingowych

15 wybranych do udziału w Pitching du Reel autorów projektów najpierw bierze udział w czterogodzinnym szkoleniu z technik pitchingowych. Potem każdy z nich ma 7 minut na prezentację projektu w gronie zaproszonych redaktorów zamawiających, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji finansujących produkcję filmów. Następnie odbywają się rozmowy o zaprezentowanych projektach, które mogą mieć postać otwartych dyskusji lub spotkań indywidualnych.

Aby zgłosić projekt na Pitching du Reel należy do 16 grudnia przesłać organizatorom wypełniony formularz zgłoszeniowy znajdujący się tutaj: http://vp.eventival.eu/vdr/2014. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora lub pod adresem gmeinzolt@visionsdureel.ch.

 

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.

04.11.2013