Zgłoś się na 1. Warsztaty Plakatu

Pierwsza edycja Warsztatów Plakatu, której organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury, rozpocznie się 10 października. Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do jednego z dwóch przedpremierowych filmów dokumentalnych, które powstały przy udziale Mazowieckiego Funduszu Filmowego.
Uczestnicy warsztatów zaprojektują plakaty do najnowszych produkcji: filmów „I była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej i Andrzeja Wajdy oraz „Bracia” w reżyserii Wojciecha Staronia. Warto podkreślić, iż współfinansowany przez PISF film dokumentalny „Bracia” otrzymał Grand Prix w sekcji La Semaine de la Critique na tegorocznym festiwalu w Locarno. Plakaty na koniec warsztatów zostaną zaprezentowane na wernisażu.

Warsztaty poprowadzi Maja Wolna

Warsztaty Plakatu, składające się z części teoretycznej i praktycznej poprowadzi uznana w tej dziedzinie artystka Maja Wolna, laureatka m.in. 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu. Podczas 40 godzin zajęć uczestnicy będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego.

Warsztaty Plakatu pozwolą również wszystkim biorącym w nich udział na nawiązanie zawodowych kontaktów i poznanie oczekiwań ze strony twórców filmowych, otwartych na nowe formy ekspresji plastycznej.

Warsztaty obejmują 10 spotkań raz w tygodniu, między 10 października a 19 grudnia  i są skierowane do grafików, artystów plastyków i pasjonatów z innych dziedzin sztuki. Koszt warsztatu to 850 zł. Zapisy trwają do 1 października.

Więcej informacji na: www.warsztatyplakatu.pl oraz na www.facebook.com/warsztatyplakatu.

Informacja prasowa

11.09.2015